ក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យលំដាប់អន្តរជាតិចំនួន៥ ចាប់ដៃគ្នាបណ្ដាក់ទុនវិនិយោគពង្រឹងទីផ្សារអចលនទ្រព្យ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យកម្ពុជាចំនួន៤ និងក្រុមហ៊ុនមកពីអឺរ៉ុបចំនួន១បានចាប់ដៃរួមគ្នាក្នុងការដាក់ទុនវិនិយោគទៅវិញទៅមកនៅកម្ពុជា និងបណ្តាប្រទេសដែលជាសមាជិកអឺរ៉ុប។ ក្រុមហ៊ុនទាំង៥ដែលបានសម្រេចសហការជា​ដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រលើការវិនិយោគអចលនទ្រព្យនៅកម្ពុជា និងបណ្តាប្រទេសដែលជាសមាជិកអឺរ៉ុបទាំងនេះរួមមាន ក្រុមហ៊ុន Zillennium Co., Ltd (Z1 Group), ក្រុមហ៊ុន Z1 Financial, ក្រុមហ៊ុន Century 21 Fortuna Investment, ក្រុមហ៊ុន Mercan Group និងក្រុមហ៊ុន Mercadia Cambodia  ។
លោក  Jerry  Morgan ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន Mercan Group បានលើកឡើងថា អ្នកវិនិយោគនៅកម្ពុជា អាចចូលរួមវិនិយោគជាមួយគម្រោងរបស់លោកតាមរយៈក្រុមហ៊ុន Century 21 Fortuna Investment ដែលជាដៃគូរសហការយុទ្ធសាស្រ្ត ដើម្បីទទួលបានការវិនិយោគប្រកបដោយសុវត្ថិភាព និងផលចំណេញល្អ។ លោកបញ្ជាក់ថា បច្ចុប្បន្នក្រុមហ៊ុន Mercan Group មានគម្រោងវិនិយោគ ៤០ គម្រោងនៅសហរដ្ឋអាមេរិក និង១៥គម្រោងទៀត នៅប្រទេសព័រទុយហ្គាល់។