" class="wp-singular post-template-default single single-post postid-42386 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
ម្ចាស់អាជីវកម្មបែប SMEs អាចស្វែងរកកម្ចីបាន២របៀប ជាមួយអត្រាការប្រាក់ទាប
«ធនាគារ SME គឺជាជំនួយពីសំណាក់រាជរដ្ឋាភិបាលជាមួយទំហំទឹកប្រាក់រហូតទៅដល់ ១០០ លានដុល្លារអាមេរិក ដែលជាចំនួនច្រើនគ្រប់គ្រាន់សម្រាប់ផ្ដល់ជូនម្ចាស់អាជីវកម្ម។ ចំណែកឯមូលនិធិសារជីវកម្មវិញគឺកាន់តែមានភាពងាយស្រួលដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលនៅតាមបណ្ដាខេត្ត ដោយហេតុមូលនិធិនេះមានការចូលរួមសហការពីសំណាក់ធនាគារ និងគ្រិះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុឯកជនជាច្រើនទៀត»
យ៉ាងណាមិញ សម្រាប់ម្ចាស់អាជីវកម្មដែលមានការខ្វះខាតនូវទ្រព្យបញ្ចាំ ម្ចាស់អាជីវកម្មអាចស្នើសុំកម្ចីទី២ គឺកម្ចីជាលក្ខណៈសារជីវកម្មធានារ៉ាប់រងឥណទាន ដែលអនុញ្ញាតធានាដល់ការកម្ចីឥណទានពី​ ៧0% រហូតទៅដល់ ៨០%។
ចំណែកឯលោកបណ្ឌិត អ៊ិន ចាន់នី ប្រធានសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា និងជាប្រធាននាយកប្រតិបត្តិរបស់ធនាគារអេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី ក៏បានមានប្រសាសន៍ដែរថា ចំពោះ SME បើចង់បានឥណទានដែលមានការប្រាក់ទាបពីធនាគារ អាចដាក់ពាក្យទៅមូនិធិសារជីវកម្ម ព្រមទាំង SME Bank ព្រោះមានមូនិធិគ្រប់គ្រាប់សម្រាប់ជួយ​ជាពិសេសដល់ SMEs។
«​តាមរយៈធនាគាអេស៊ីលីដា បានផ្ដល់ឥណទានដោយមានការបត់បែនមែនទែនទៅដល់អតិថិជន ជាក់ស្ដែងតម្លៃនៃការផ្ដល់ឥណទានក្នុងឆ្នាំ២០២០ និង២០២១ គឺទាបជាងឆ្នាំ២០១៩ រហូតទៅដល់ ២%ឯណោះ»