ថ្មីៗនេះ កសិករចិននៅក្នុងភូមិ Sanzhou នៃទីក្រុង Rongjiang ខេត្ត Guizhou បានធ្វើឲ្យមានភាពភ្ញាក់ផ្អើលយ៉ាងខ្លាំងដោយអាចទទួលបានជោគជ័យក្នុងការធ្វើតេស្តសាកល្បងបង្កាត់ពូជស្រូវថ្មីម្យ៉ាងមានទំហំធំ (Giant Hybrid Rice) ព្រមទាំងអាចបង្កបង្កើនផលបានយ៉ាងច្រើនលើសពីការរំពឹងទុក។
ដើមស្រូវពូជថ្មីនេះមានទំហំធំជាងដើមស្រូវធម្មតា ដែលមានកម្ពស់ចន្លោះពី ១,៨ម៉ែត្រទៅដល់ ២,២ម៉ែត្រ ត្រូវបានក្រុមកសិករសាកល្បងដាំដុះតាំងតែពីខែឧសភាកន្លងមក ហើយអាចចាប់ផ្តើមប្រមូលផលបាននៅក្នុងខែកញ្ញានេះជាមួយនឹងផ្ទៃដីដាំដុះសាកល្បងសរុប ០,២៧ហិកតា។
ជាលទ្ធផល ទិន្នផលដែលទទួលបានមានចំនួនច្រើនខ្លាំងដោយសារតែវាអាចលូតលាស់បានល្អ និងផ្តល់គ្រាប់ស្រូវបានច្រើនជាងស្រូវធម្មតា ដោយក្នុងនោះ មួយមូ ឬ ១ mu (១ mu ស្មើនឹង០,០៦៦៧ហិកតា) កសិករអាចទាញបានស្រូវដល់១ ២០០គីឡូក្រាម ឬត្រូវជាជាង១៧តោនក្នុងមួយហិកតា។
កាន់តែអស្ចារ្យជាងនេះទៀតនោះ ស្រូវពូជថ្មី (Giant Hybrid Rice) មានភាពស៊ូទ្រាំខ្លាំងជាមួយនឹងអាកាសធាតុរីងស្ងួតខ្លាំង ឬសូម្បីតែទឹកប្រៃនិងដីមានជាតិប្រៃដោយវានៅតែអាចធ្វើការលូតលាស់បានល្អជាធម្មតា។ គួរឲ្យដឹងដែរថា យោងតាមការបញ្ជាក់របស់ក្រុមកសិករចិនដែលជាអ្នកដាំដុះសាកល្បងបាននិយាយថា ស្រូវពូជថ្មី (Giant Hybrid Rice) ក្នុងមួយកួរមានទងដល់ទៅ៦០ទង ដែលក្នុងនោះមួយទងវាអាចផ្តល់ទិន្នផលជាគ្រាប់ស្រូវរហូតទៅដល់៤៦០គ្រាប់៕