ឧកញ៉ា គិត ស៊ូឡា កូនប្រុសរបស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ត្រូវបានតែងតាំងជានាយកគ្រប់គ្រងផ្នែកប្រតិបត្តិការក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប អន្តរជាតិ
ភ្នំពេញ ៖​ ថ្មីៗនេះ​ ក្រុម​ប្រឹក្សាភិបាល​​​ និង​គណៈគ្រប់គ្រងធ​នធាន​មនុស្សរបស់ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់ គ្រុប ​​បាន​សម្រេចតែងតាំង ឧកញ៉ា គិត​ ស៊ូឡា ជា​នាយក​គ្រប់គ្រងផ្នែកប្រតិបត្តិការនៃក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប អន្តរជាតិ។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ដែលជាអ្នកដឹកនាំប្រកបដោយចក្ខុវិស័យនៅពីក្រោយក្រុមហ៊ុន រ៉ូយាល់ គ្រុប បាន​ថ្លែង​ថា ៖ «ជាង ៣ ទសវត្សរ៍មកនេះ ខ្ញុំបានកសាងក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់ គ្រុប ឲ្យក្លាយជាក្រុមហ៊ុន​ពហុផលិត​ផល​ឈានមុខគេ ដែលមានម៉ាកយីហោត្រូវបានទទួលស្គាល់បំផុតនៅ​ក្នុងប្រទេស។ ថ្ងៃនេះ ខ្ញុំមាន​មោទនភាព​ក្នុង​ការ​ប្រកាស​ថា គិត ស៊ូឡា នឹងចូលរួមជាមួយ ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់ គ្រុប » ។
ក្នុង​រយៈពេល​ប៉ុន្មាន​ឆ្នាំ​កន្លង​មក​នេះ ឧកញ៉ា គិត ស៊ូឡា ដែលពេលនេះមានវ័យ​​១៩​ឆ្នាំ បាន​យល់ដឹង​ពី​មុខ​ជំនួញ​របស់ក្រុមហ៊ុន និងមានសមត្ថភាពគ្រប់គ្រាន់ក្នុងឧស្សាហកម្មនេះ។ ដោយទទួលបានការអប់រំនៅ​សាលាអន្តរជាតិ ន័រប្រ៊ីដ ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា និងបច្ចុប្បន្ន កំពុងសិក្សា នៅសាលាអន្តរជាតិ Hwa Chong ដែលជាសាលាដ៏​​ល្បីល្បាញមួយក្នុងប្រទេសសិង្ហបុរី ឧកញ៉ា គិត ស៊ូឡា បានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការខិតខំឲ្យអស់ពី​សមត្ថភាព។ ក្នុងតួនាទីថ្មីរបស់​ឧកញ៉ាក្នុងនាមជា​នាយកគ្រប់គ្រងផ្នែកប្រតិបត្តិការ ឧកញ៉ានឹងកាន់តំណែងសំ​ខាន់​នេះ​​ក្នុង​​ការ​​បង្កើត​ឲ្យ​កាន់តែមាន​ភាពចម្រុះ និងធ្វើឲ្យចំណូលក្រុមហ៊ុនប្រសើរទ្បើងនៅក្នុងពិភពឌីជីថល។
ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់ គ្រុប បង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ១៩៩១ គឺជាក្រុមហ៊ុនគ្រប់គ្រងការវិនិយោគជាយុទ្ធសាស្រ្តរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ហើយត្រូវ​បាន​ទទួលស្គាល់ថាជាក្រុមហ៊ុនអាជីវកម្មដែលមានថាមពល និងភាពចម្រុះបំផុតរបស់ប្រទេស។ ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប មានបុត្រសម្ព័ន្ធអាជីវកម្មជាច្រើន រួមមាន ធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ ធានារ៉ាប់រង ការវិនិយោគ ទូរគមនាគមន៍ ថាមពល ការដឹកជញ្ជូន ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ និងការកម្សាន្ត សណ្ឋាគារ និងរមណីយដ្ឋាន ការអប់រំ ការអភិវឌ្ឍអចលនទ្រព្យ ពាណិជ្ជកម្ម រួមជាមួយនឹងតំបន់​សេដ្ឋកិច្ចពិសេសផងដែរ។