" class="wp-singular post-template-default single single-post postid-24103 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
អ្នកជំនាញនិយាយពីស្ថានភាពទីផ្សារ និងលទ្ធភាពនៃការទិញអចលនវត្ថុក្នុងដំណាក់កាលនេះ
វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ ដើមឆ្នាំ2021នេះ ថ្វីត្បិតតែមានព័ត៌មានល្អៗទាក់ទិនទៅនឹង វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដមានការត្រៀមចាក់របស់បណ្តាលប្រទេសអភិវឌ្ឍន៍មួយចំនួន ប៉ុន្តែចរន្តសេដ្ឋកិច្ចពុំទាន់មានសកម្មភាពគួរឱ្យកត់សម្គាល់នៅឡើយទេ ។
ពិសេសសកម្មភាពនៅក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ ដែលអ្នកវិនិយោគរំពឹងថាអាចនឹងមានភាពល្អប្រសើរឡើងវិញដើមឆមាសទី2នៃឆ្នាំនេះ។
បានប្រាប់ AMS ថា ទាក់ទងទៅនឹងការទិញដីធ្លីឬអចនវត្ថុនៅពេលនេះគឺមានអ្នកទិញពិតប្រាកដ ហើយក៏មានអ្នករង់ចាំមើលពីដំណើរការនៃស្ថានភាពផងដែរ។ លោក សន សៀប ជាស្ថាបនិក នាយកក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យ Key Real Estate
សុទិដ្ឋិនិយមលើទីផ្សារ ឬអ្នកវិនិយោគមួយចំនួនបានគិតទៅដល់ស្ថានភាពទីផ្សារ ដែលរំពឹងថា អាចនឹងរកចំណូលនិងចំណេញបានពីអចនវត្ថុទាំងនោះមកវិញ។ អ្នកទិញដែលមាន
ប៉ុន្តែសម្រាប់អ្នកទិញដោយ ការបង់រំលស់ខ្លះ ហាក់នៅមានភាពស្រពិចស្រពិល ឬមិនទាន់មានភាពច្បាស់លាស់។
លោក សន សៀប បានបញ្ជាក់ថា ការបង់រំលស់ខ្លះ ហាក់នៅមានភាពស្រពិចស្រពិល ឬមិនទាន់មានភាពច្បាស់លាស់។ ឬអចលនវត្ថុបង់រំលស់ ទី១គួរកុំទិញដីធ្លី
ទី២ឱកាសក្នុងការវិនិយោគ (សម្រាប់អ្នកវិនិយោគដែលគាត់មានធនធានតិច)បានគឺក្នុងឱកាសនេះ បើគាត់មានលទ្ធភាពទិញនៅតំបន់មួយចំនួន(គឺគាត់អាចទិញអចលនទ្រពក្នុងតម្លៃទាប) នឹងអាចដំណើរការក្រោយពេលកូវីដនេះបានទៅដោយរលូន ។
លោក សន សៀប បានបញ្ជាក់ថា ៖ តាមពិតបើគាត់ទិញបង់រំលស់ ឬក៏មិនទាន់ដល់ពេលទិញគឺមិនមែនអាស្រ័យទៅលើកាលៈទេសៈទីផ្សារនោះទេ។
អ្វីដែលសំខាន់គឺគាត់ដែលជាអ្នកទិញត្រូវមើលលទ្ធភាពរបស់ខ្លួនឯង ត្រូវតែគិតពីលំនឹងខ្លួនឯង ៕ រចនាដោយ ខ្ញុំមិនគិតថាតម្លៃទីផ្សារប្រែប្រួលយ៉ាងណានោះទេ Article