ឯកឧត្តមក៏បានគូសបញ្ជាក់ផងដែរថា
អ្នកវិនិយោគគេចង់ទិញដីទុកដើម្បីបានចំណេញ
ដោយបានបង្ហាញពីការអបអរសាទរ និងមានការជឿជាក់ថា គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍នេះនឹងជួយជំរុញឱ្យទីផ្សារអចលនទ្រព្យមានកំណើនដ៏ឆាប់នាពលខាងមុខ។ វិស័យអចលនទ្រព្យមានទំនាក់ទំនង ជាមួយនឹងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ជាពិសេស ផ្លូវថ្នល់ គឺសំខាន់ណាស់ ព្រោះពេលណាមានផ្លូវ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធល្អ នោះតម្លៃអចនទ្រព្យក៏មានហាងឆេងទៅតាមនឹងដែរ ហើយជាពិសេសគម្រោងថ្មីខ្សែក្រវ៉ាត់ក្រុងទី ៤ ហ្នឹង។
គម្រោងថ្មីខ្សែក្រវ៉ាត់ក្រុងទី ៤ កាលណាមានគម្រោង និងអនុម័តឡើងហើយ
អ្នកខ្លះទៀតគាត់មានជាក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូន ឬក៏ចង់ស្តុកទំនិញគាត់ក៏ទិញរក្សាទុកសម្រាប់ធ្វើជាឃ្លាំង និងធ្វើជាអ្វីផ្សេង។
តែនេះគ្រាន់តែជាផ្នែកមួយនៃអចលនទ្រព្យ ប៉ុណ្ណោះ តែការរៀបចំផ្លូវក្រវាត់ក្រុង អ្នកលើកគម្រោងផ្លូវក្រវាត់ក្រុងសុទ្ធតែបានគិតគូរល្អិតល្អន់ និងស្គាល់ច្បាស់ពីសក្តានុពលនៃតំបន់ ដើម្បីកសាងផ្លូវមួយ ដែលមិនត្រឹមតែប្រើប្រាស់សម្រួលចរាចរណ៍ ប៉ុណ្ណោះទេតែក៏មានការផ្ដល់អត្ថប្រយោជន៍ច្រើនដល់ការពង្រីកទីក្រុង ទាំងការបង្កើននិងជំរុញវិស័យសេដ្ឋកិច្ចជាតិ និងវិស័យផ្សេងៗទៀតផងដែរ នេះជាការបញ្ជាក់របស់ លោក សន សៀប អញ្ចឹងវាមានតម្រូវការ ហើយតម្រូវការនេះហើយដែបង្កើតទីផ្សារ។ ទីផ្សារនេះបង្កើតឡើងធ្វើឱ្យវិស័យអចលនទ្រព្យមានចរន្ត មានចលនាដោយសារតែលក្ខខណ្ឌអំណោយផលផង និងផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងវិស័យពាណិជ្ជកម្មផង ដោយបរិកាសល្អប្រសើរ ដែលជាផលល្អវាក៏កើតមានឡើងដល់អ្នករកស៊ីអចលនទ្រព្យនេះដែរ ការអភិវឌ្ឍផ្លូវខ្សែក្រវាត់ក្រុងនេះ គឺធ្វើឡើងដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងកំណើនប្រជាជន ដែលបានចូលមករស់នៅក្នុងទីក្រុងកាន់តែច្រើនឡើងៗ ហើយវាក៏បាន បង្ហាញពី លោកឧញ៉ា នួន រិទ្ធី អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យ KFA បានថ្លែងឱ្យដឹងដែរថា យើងមានគម្រោងពង្រីកផ្លូវខ្សែក្រវាត់ក្រុងកាន់តែច្រើន មិនត្រឹមតែជួយរំដោះចរាចរណ៍ក្នុងក្រុងប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងផ្តល់ឱកាសជាច្រើនដល់ អាជីវករក្នុងការបង្កើតអាជីវកម្មកាន់តែច្រើន ដែលនឹងជំរុញឱ្យទីផ្សារអចលនទ្រព្យកាន់តែមានតម្លៃកើនឡើង។