សម្ដេចដាក់ចេញគោលនយោបាយដើម្បីដោះស្រាយជូនពលរដ្ឋរើសំណង់ចេញពីតំបន់អង្គរ
ភ្នំពេញ ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី ១៣កញ្ញានេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃប្រទេសកម្ពុជាបានអញ្ជើញ ជួបសំណេះសំណាលជាមួយពលរដ្ឋដែលស្ម័គ្រចិត្តរើសំណង់ចេញពីតំបន់អង្គរ។ ក្នុងនោះ ដើម្បីដោះស្រាយកំណើនប្រជាជននៅក្នុងតំបន់អង្គរ សម្ដេចបានដាក់ចេញនូវគោលនយោបាយរយៈ ពេលវែងសម្រាប់ធានាសុខមាលភាពអ្នកដែលស្ម័គ្រចិត្តចេញពីតំបន់អង្គរ។
គោលនយោបាយដែលដាក់ចេញទៅរួមមាន៖
១. បញ្ហាការដឹកជញ្ជូនពីកន្លែងចាស់មកកន្លែងថ្មី ដោយសម្ដេចបានប្រគល់ការងារនេះឱ្យ​យុទ្ធភូមិភាគទី៤ និងកងពលធំទី២ ប្រើប្រាស់មធ្យោបាយដើម្បីដឹកជញ្ជូន។
២. ការជួយជាសាច់ប្រាក់ និងការជួយឧបត្ថមជំហានដំបូងត្រូវទទួលបានរួមមាន អង្ក៥០គីឡូ មី១កេសធំ មាន៦កេសតូច ត្រីខមួយកេសធំ ស័ង្កសី ចំនួន៣០សន្លឹក ថវិកា២០ម៉ឺនរៀល។ ដើម្បីរួមចំណែកកសាងលំនៅ ឋានសម្ដេចបានជូនមួយគ្រួសារ ១លានរៀល។ កន្លងទៅមាន សប្បរសជនឧកញ៉ា ឡេង ណាវ៉ាត់ត្រា បានជួយ ស័ង្កសីចំនួន ៦ម៉ឺនសន្លឹក ផ្ទះគម្រូចំនួន២០ខ្នង។ បន្ថែមពីលើនេះ សម្តេចបានបន្ថែមថវិកាចំនួន ២០ម៉ឺនរៀលបន្ថែមសម្រាប់សាងសង់បង្គន់អនាម័យ សរុបមួយគ្រួសារៗទទួលបាន ១លាន ៤០ម៉ឹនរៀល។
៣. សម្រាប់ពលរដ្ឋដែលយល់ព្រមចាកចេញពីកន្លែងមិនស្របច្បាប់ មកនៅទីកន្លែងស្របច្បាប់ត្រូវ ទទួលបានប័ណ្ណក្រីក្រ និងប័ណ្ណទទួលបានថវិកាក្នុងសម័យកូវីដ ដែលមានសុពលភាព១០ឆ្នាំ។