" class="wp-singular post-template-default single single-post postid-51786 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
គ្រឹះស្ថាន ខេមា មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ លីមីតធីត រៀបចំសិក្ខាសាលាប្រចាំឆ្នាំ២០២១ បន្ទាប់ពីអាក់ខានអស់រយៈពេល២ឆ្នាំ
ភ្នំពេញ ៖ ជាមួយនឹងសកម្មភាព និងបទពិសោធន៍ជាង១០ឆ្នាំក្នុងនាមជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុផ្តល់កម្ចីនៅកម្ពុជា ខេមា បានក្លាយជាដៃគូហិរញ្ញវត្ថុដ៏ល្អបំផុតសម្រាប់អតិថិជនទូទៅ ក៏ដូចជាសហគ្រាសខ្នាតតូច និងមធ្យម ខេមា បាននឹងកំពុងពង្រីក និងពង្រឹងខ្លួនតាមរយៈការបង្កើននូវសាខាតាមបណ្តាខេត្ត ក្រុង ស្រុក នានា ក៏ដូចជាការអភិវឌ្ឍនូវចំណេះជំនាញបុគ្គលិក ស្របពេលដែលចំនួនបុគ្គលិក អតិថិជន និងក្រុមហ៊ុនជាដៃគូសហការមានការកើនឡើងជាលំដាប់។
កាលពីថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ គ្រឹះស្ថាន ខេមា មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ លីមីតធីត បានរៀបចំអង្គសិក្ខាសាលារយៈពេលមួយថ្ងៃពេញនៅសណ្ឋាគារ សុខា ភ្នំពេញ បន្ទាប់ពីអាក់ខាននូវការជួបជុំបុគ្គលិកជាទ្រង់ទ្រាយធំអស់រយៈពេល២ឆ្នាំ ដោយសារការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩។
សិក្ខាសាលានេះមានគោលដៅពង្រឹងបុគ្គលិកឲ្យត្រៀមខ្លួនជាស្រេចក្នុងការអនុវត្តផែនការការងារសម្រាប់ឆ្នាំ២០២២ខាងមុខ ស្របទៅតាមចក្ខុវិស័យរបស់គ្រឹះស្ថាន គឺក្លាយជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុក៏មានទំនុកចិត្តក្នុងការផ្តល់នូវសេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន និងភាពច្នៃប្រឌិតដល់ប្រជាជនកម្ពុជា ដោយរក្សាបាននូវអត្ថប្រយោជន៍ជូនអតិថិជន បុគ្គលិក ភាគទុនិក និងសង្គមជាតិទាំងមូល។
បេសកកម្មរបស់គ្រឹះស្ថាន ខេមា មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ លីមីតធីត គឺផ្តល់នូវសេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងមានឥទ្ធិពលដល់សហគមន៍ សហគ្រាសខ្នាតតូច និងមធ្យម និងកសិករ ជាពិសេសជាស្ត្រីប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និរន្តរភាព និងការទទួលខុសត្រូវខ្ពស់បំផុត។
ដើម្បីសម្រេចបាននូវទស្សនៈវិស័យ និងបេសកកម្មខាងលើ គ្រឹះស្ថាន ខេមា ក៏ត្រូវការជ្រើសរើសបុគ្គលិកបន្ថែមជាច្រើនរូប ជាពិសេស បុគ្គលិកប្រឹក្សាយោបល់ផ្នែកឥណទាន៕