" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-economic-template post-template-templateseconomic-template-php single single-post postid-109325 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
អាជីវកម្មគំរូ ៖ ការផលិត និងតម្លើងចង្ក្រានបរិស្ថាន គិតគូរពីសុខមាលភាពមេផ្ទះ
ភ្នំពេញ ៖ ភាគច្រើន ស្ត្រីៗដែលមានតួនាទីជាមេផ្ទះតែងតែធ្វើកិច្ចការជាច្រើននៅក្នុងផ្ទះបាយ ដូចជា ជាពិសេសការដាំស្លជាដើម ខណៈដែលនៅតាមបណ្ដាខេត្តមួយចំនួន ស្ត្រីដែលជាមេផ្ទះជាច្រើននៅតែប្រើប្រាស់អុសដើម្បីដុតចម្អិនម្ហូបអាហារជារៀងរាល់ថ្ងៃ។ ការស្រូបផ្សែងពីអុសជាប្រចាំបែបនេះ ថ្វីត្បិតថាមិនបញ្ចេញជាផលប៉ះពាល់ភ្លាមៗដល់ពួកគេ ប៉ុន្តែវានឹងបង្កជាបញ្ហាបន្តិចម្ដងៗដល់សុខភាពស្ត្រីមេផ្ទះ។
ដោយចង់ដោះស្រាយបញ្ហាខាងលើនេះ ក្រុមហ៊ុន ACE បានបង្កើតជាផលិតផលចង្ក្រានបរិស្ថាន ដោយអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់មានភាពងាយស្រួលជាងមុន ចំណេញពេលវេលាក្នុងការចម្អិនអាហារ និងទទួលបានសុវត្ថិភាពខ្ពស់ ជាពិសេសវាអាចជួយកាត់បន្ថយផ្សែងបានរហូតទៅដល់ ៩៥%។
បើតាមលោក សេង ចាន់វាសនា ដែលជាប្រធាន​ផ្នែក​លក់​ប្រចាំ​ស្ថាប័ន​មេត្រី​បរិស្ថាន​ខាងលើបានឱ្យដឹងថា ចង្ក្រាននេះក៏អាចជួយសន្សំសំចៃអ្នកប្រើប្រាស់ដោយកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់អុស ព្រោះវាមានមុខងាររក្សាកម្ដៅបានល្អ។ មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ ចង្ក្រាននេះក៏មានភ្ជាប់មកជាមួយនូវផ្ទាំងសូឡាដែលអ្នកប្រើប្រាស់អាចទាញយកថាមពលពន្លឺព្រះអាទិត្យចូលទៅក្នុងចង្ក្រានផងដែរ ហើយថាមពលដែលទាញបានពីផ្ទាំងសូឡានោះ គឺអាចប្រើប្រាស់សម្រាប់សាកថ្មទូរស័ព្ទ និងដោតអំពូលភ្លើងបានទៀតផង។
រាប់ចាប់តាំងពីពេលបង្កើតនៅឆ្នាំ២០២០ អាជីវកម្មនេះបានរួមចំណែកយ៉ាងច្រើនទៅដល់សុខមាលភាពអ្នកប្រើប្រាស់ ដែលភាគច្រើនជាស្ត្រីមេផ្ទះ និងបានរួមចំណែកជួយបរិស្ថានដោយកាត់បន្ថយផ្សែង​ និងកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់អុសផងដែរ។ អាស្រ័យដោយសារតែការចូលរួមជួយដល់សុខមាលភាពប្រជាជន និងបរិស្ថាននេះហើយ ទើបធ្វើឱ្យអាជីវកម្មមួយនេះជាប់ជាអាជីវកម្មបរិយាបន្ន។
ជា​អាជីវកម្មបរិយាបន្ន ព្រោះក្រុមហ៊ុនខាងលើនេះ​មានផែនការអាជីវកម្មច្បាស់លាស់ ដោយ​មាន​រោងចក្រ​ដំឡើង ​និង​កែច្នៃ​ផ្ទាល់​ដោយ​ស្នាដៃ​កូនខ្មែរតែម្ដង ហើយក្រៅពីផលិត និងតម្លើង​ចង្ក្រានបរិស្ថាន ​ក្រុមហ៊ុននេះក៏មាន​បង្កើតនូវ​ផលិតផលផ្សេងទៀត ដូច​ជា​ អុស​បរិស្ថាន​ ដែល​ផលិ​ត​ចេញ​ពី​កាក​អំពៅ និង​កម្ទេច​ឈើ​ផងដែរ។ អ្វីដែលជាចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុនខាងលើ គឺត្រូវជាមួយនឹងលក្ខខណ្ឌរបស់អាជីវកម្មបរិយាបន្ន ដែលផ្ដោតសំខាន់លើភាពធន់របស់អាជីវកម្ម ផលជះទៅដល់សហគមន៍ និងមានភាពច្នៃប្រតិដ្ឋខ្ពស់ ក្នុងអាជីវកម្ម៕