" class="wp-singular post-template-default single single-post postid-72462 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
គម្រោងសន្សំប្រាក់ច្បាស់លាស់ជួយឱ្យអ្នកចាយវាយដោយរីករាយ គ្មានក្តីកង្វល់ និងភ័យព្រួយ
ភ្នំពេញ ៖ ការមានទម្លាប់សន្សំ និងការចាត់ចែង ទុកដាក់សាច់ប្រាក់ត្រឹមត្រូវ គឺពិតជាមានសារៈសំខាន់ ដែលអាចបំពេញបាននូវតម្រូវការចាំបាច់ក្នុងគ្រាស្ថានភាពបន្ទាន់ណាមួយកើតឡើង ហើយថែមទាំងអាចជួយជៀសផុតពីបំណុលដែលមានអត្រាការខ្ពស់។ ដូច្នេះហើយលោកអ្នកគួរឈ្វេងយល់ពីរបៀប និងប្រភេទក្នុងការសន្សំ ពិសេសការសន្សំប្រាក់នៅគ្រឹះស្ថានធនាគារ និងមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ដែលទទួលប្រាក់បញ្ញើ មានសុវត្ថិភាព ហើយថែមទាំងទទួលបានការប្រាក់ទៀតផង។
ជាមួយនឹងគម្រោង និងផែនការសាច់ប្រាក់មានសុវត្ថិភាព អ្នកអាចបែងចែកការសន្សំជា ៣ ធំៗ ដូចជា ៖ ការសន្សំសម្រាប់ពេលមានអាសន្ន ការសន្សំរយៈពេលខ្លីឬមធ្យម និងការសន្សំរយៈពេលវែង។
១. ការសន្សំសម្រាប់ពេលមានអាសន្ន គឺរឿងចាំបាច់ ព្រោះវាជួយឱ្យអ្នកទប់ទាល់នឹងហានិភ័យ និងជៀសផុតពីបំណុលដែលមានអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់។ ចំពោះការសន្សំនេះ អ្នកអាចទុកលុយសន្សំខ្លះនៅក្នុងផ្ទះសម្រាប់ពេលបន្ទាន់ខ្លាំង ហើយអ្នកអាចពិចារណាប្រើប្រាស់សេវាធានារ៉ាប់រងសុខភាព គ្រោះថ្នាក់ ឬជីវិតសម្រាប់គ្រួសារ។
២. ការសន្សំរយៈពេលខ្លី ឬមធ្យម អាចជាការសន្សំសម្រាប់ការរៀបការ ការដើរលេងកម្សាន្ត ឬការទិញរបស់របរផ្ទាល់ខ្លួនជាដើម។ អ្នកអាចដាក់ប្រាក់សន្សំនេះក្នុងគណនីសន្សំផ្ទាល់ខ្លួននៅគ្រឹះស្ថានធនាគារ និងមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ដែលទទួលប្រាក់បញ្ញើ ដាច់ដោយឡែកពីគណនីអាជីវកម្ម។
៣. ការសន្សំរយៈពេលវែង អាចជាការសន្សំដើម្បីទិញផ្ទះ ការសិក្សារបស់កូន ឬប្រាក់សម្រាប់ចូលនិវត្តន៍ជាដើម។ ដើម្បីទទួលការប្រាក់ខ្ពស់ អ្នកអាចបើកគណនីសន្សំរយៈពេលវែងនៅគ្រឹះស្ថានធានាគារ ឬមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ដែលទទួលប្រាក់បញ្ញើ។
ជាមួយនឹងគម្រោងសន្សំច្បាស់លាស់ អ្នកអាចចាយវាយដោយរីករាយគ្មានក្តីកង្វល់ ឬភ័យព្រួយ ព្រោះអ្នកបានប្រាកដហើយថា អ្នកបានរៀបចំអនាគតរបស់អ្នក ឬគ្រួសាររបស់អ្នករួចរាល់ហើយ៕