គិតត្រឹមយប់ថ្ងៃទី27 ខែមេសា ឆ្នាំ2021 អ្នកជំងឺកូវីដ-19កម្រិតស្រាលដែលសម្រាក និងព្យាបាលយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់ពីសំណាក់សមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នៅមណ្ឌលកោះពេជ្របានជាសះស្បើយចំនួន834នាក់ និងអនុញ្ញាតឱ្យវិលត្រឡប់ទៅលំនៅដ្ឋានរៀងៗខ្លួនវិញ និងតម្រូវបន្តធ្វើចត្តាឡីស័ករយៈពេល14ថ្ងៃ។
តាមរយៈគណនីផ្លូវការនៃបណ្តាញទំនាក់ទំនងអេឡិចត្រូនិករបស់លោកជំទាវ ពេជ ចន្ទមុន្នី អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នៅយប់ថ្ងៃទី27 ខែមេសា ឆ្នាំ2021 បានបញ្ជាក់ថា អ្នកជំងឺកូវីដ-19 ដែលសម្រាកព្យាបាលនៅមជ្ឈមណ្ឌលកោះពេជ្របានជាសះស្បើយចំនួន834នាក់ និងអនុញ្ញាតឱ្យវិលត្រឡប់ទៅលំនៅដ្ឋានរៀងៗខ្លួនវិញហើយ ប៉ុន្តែតម្រូវឱ្យបន្តធ្វើចកត្តាឡីស័កឃុំខ្លួនដាច់ពីសមាជិកគ្រួសារចំនួន14ថ្ងៃថែមទៀត នឹងត្រូវត្រឡប់មកយកសំណាកធ្វើតេស្តវិញនៅថ្ងៃទី13។
ជាមួយគ្នានេះ លោកជំទាវ ក៏បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះកិច្ចប្រឹងប្រែង និងយកចិត្តទុកដាក់ពីសំណាក់ក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទាំងអស់ដែលបានចំណាយកម្លាំងកាយចិត្តក្នុងការសង្គ្រោះជីវិតប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា និងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-19នៅកម្ពុជា ៕