ស៊ីដនី៖កាលពីចុងសប្តាហ៍កន្លងមកនេះបណ្តាញសង្គមយក្ស YouTube បានប្រកាសក្នុងការផ្អាកដំណើរការជាបណ្តោះអាសន្នចំពោះប៉ុស្តិ៍វីដេអូរបស់ទូរទស្សន៍អូស្ត្រាលី Sky News និងមិនអនុញ្ញាតឲ្យធ្វើការអាប់ឡូតវីដេអូថ្មីក្នុងរយៈពេល១សប្តាហ៍។
ការប្រកាសនេះត្រូវបានធ្វើឡើងនៅក្រោយពេលដែលក្រុមហ៊ុនបានរកឃើញថាប៉ុស្តិ៍ទូរទស្សន៍មួយនេះបានធ្វើការចាក់បញ្ចាំង និងចុះផ្សាយនូវព័ត៌មានក្លែងក្លាយមួយចំនួនអំពីបញ្ហាកូវីដដែលវាត្រូវបានគេចែកចាយបន្តជាច្រើន។
គួរឲ្យដឹងដែរថា ប៉ុស្តិ៍ YouTube របស់ Sky News ដែលមានអ្នកចុច Subscribe ដល់ទៅ ១,៨៦លានអ្នកនេះកាលពី ៤ ថ្ងៃមុនបានធ្វើការបង្ហោះព័ត៌មាននិយាយអំពីបញ្ហានៃការបិទទ្វារក្រុងដោយនិយាយថាវាគឺជាភាពបរាជ័យរបស់អជ្ញាធរ ដែលសកម្មភាពនេះបានទទួលការរិះគន់ខ្លាំងផងដែរពីសំណាក់ប្រជាពលរដ្ឋផងដែរ។
ជាការឆ្លើយតប Sky News បានចេញសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយដែលបានបញ្ជាក់ថា ៖ Sky News នឹងទទួលយកសិទ្ធិក្នុងការសម្រេចចិត្តរបស់ YouTube ចំពោះគោលការណ៍របស់គេ ហើយនឹងរង់ចាំរហូតដល់ពេលវិលត្រឡប់វិញនៃប៉ុស្តិ៍វីដេអូរបស់ខ្លួនដើម្បីបន្តធ្វើការបង្ហោះព័ត៌មានពេញនិយម និងអត្ថបទវិភាគរបស់ខ្លួនបន្ថែមទៀត។
គោលការណ៍របស់ YouTube បានបែកចែកជា ៣ដំណាក់កាលសម្រាប់ការដាក់ពិន័យទៅលើប៉ុស្តិ៍វីដេអូណាមួយដែលមិនធ្វើតាមលក្ខខណ្ឌរបស់ខ្លួនដែលក្នុងនោះដំណាក់កាលដំបូង គឺផ្អាកប៉ុស្តិ៍វីដេអូចំនួន ១ សប្តាហ៍, ដំណាក់កាលទី២ផ្អាកការអាប់ឡូតវីដេអូរយៈពេល ២ សប្តាហ៍ និងចុងក្រោយគឺដំណាក់កាលទី៣ លប់ចោលប៉ុស្តិ៍វីដេអូនោះតែម្តងចេញពីវេបសាយរបស់ខ្លួន៕