" class="wp-singular post-template-default single single-post postid-46362 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
បង្កើនការប្រុងប្រយ័ត្នសម្រាប់អ្នកធ្វើដំណើរ ! ផ្លូវជាតិលេខ៣ មានកាមេរ៉ាចាប់ល្បឿន ១០ទីតាំង
ភ្នំពេញ ៖ កាមេរ៉ាចាប់ល្បឿនឆ្លាតវៃចំនួន ១០ទីតាំង និងភ្លើងសញ្ញាចរាចរណ៍បច្ចេកវិទ្យាទំនើបត្រូវបានដំឡើងរួចរាល់នៅតាមបណ្ដោយផ្លូវជាតិលេខ៣។ កាមេរ៉ាចាប់ល្បឿននេះនឹងអនុញ្ញាតឲ្យអគ្គស្នងការនគរបាលជាតិមានលទ្ធភាពក្នុងការគ្រប់គ្រងរាល់សកម្មភាព និងប្រតិបត្តិការរបស់កាមេរ៉ាទាំង១០ទីតាំងផងដែរ។
បើតាមក្រសួងសាធារណៈការ និងដឹកជញ្ជូនបានបញ្ជាក់ថា បំពាក់កាមេរ៉ានេះធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណងកាត់បន្ថយគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ តាមដាន ការពារសុវត្ថិភាព និងសម្រួលការធ្វើដំណើររបស់ប្រជាពលរដ្ឋដែលប្រើប្រាស់ផ្លូវនេះ។
កាមេរ៉ាចាប់ល្បឿនទាំងនេះមានសមត្ថភាពពិសេស ដោយអាចឲ្យមន្រ្តីជំនាញដឹងនូវល្បឿនរបស់រថយន្ត ពណ៌ ប្រភេទ និងផ្លាកលេខរថយន្ត អ្នកបើកបរមិនពាក់ខ្សែក្រវ៉ាត់ការពារ និងប្រើទូរសព្ទពេលបើកបរជាដើម។ ជាការក្រើនរំលឹកមុននឹងដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ អាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ នឹងអប់រំផ្សព្វផ្សាយ ជូនដំណឹងដល់ប្រជាពលរដ្ឋឱ្យបានដឹង ព្រមទាំងមានបំពាក់ផ្លាកសញ្ញាជូនដំណឹងដល់អ្នកបើកបរយ៉ាងតិច១គីឡូម៉ែត្រមុនដល់ទីតាំងកាមេរ៉ាចាប់ល្បឿន។
តាមប្រភពដដែលបានឲ្យដឹងថា ការងារដំឡើងនេះបានចាប់ផ្តើមកាលពីដើមខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ និងបានបញ្ចប់នៅថ្ងៃទី០៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ថ្មីៗនេះ នៅលើកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៣ ចោមចៅ-កំពត ដែលមានប្រវែងសរុប១៣៥គីឡូម៉ែត្រ។ ក្នុងនោះពីចោមចៅដល់បែកគូសជាផ្លូវ ៤គន្លងមានចំនួន៤ទីតាំង និងកំណាត់ផ្លូវពីបែកគូសទៅទីរួមខេត្តកំពត ជាផ្លូវ២គន្លង មានចំនួន ៦ទីតាំង។
ចំណែកឯភ្លើងសញ្ញាចរាចរណ៍បច្ចេកវិទ្យាទំនើបចំនួនពីរទីតាំង ក៏ត្រូវបានដំឡើងនៅត្រង់ចំណុចវត្តស្លែង និងផ្សារអង្គតាសោមផងដែរ ដែលភ្លើងសញ្ញាចរាចរណ៍ទាំងពីរទីតាំងមានបំពាក់នូវប្រព័ន្ធ Wireless សម្រាប់ភ្ជាប់ពីបង្គោលមួយទៅបង្គោលមួយ និងធ្វើការបញ្ជាដំណើរការតាមទូរសព្ទដៃ ព្រមទាំងបំពាក់នូវប្រព័ន្ធសូឡាប្រើប្រាស់ពន្លឺព្រះអាទិត្យសម្រាប់ផ្គត់ផ្គង់អគ្គិសនីទៀតផង។
គួររំលឹងផងដែរថា បច្ចុប្បន្ន រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបាន និងកំពុងយកចិត្តទុកដាក់ទៅលើការស្ថាបនា និងការសាងសង់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅទូទាំងប្រទេស ជាពិសេសនៅតាមបណ្ដាខេត្តដែលជាប៉ូលសេដ្ឋកិច្ចសំខាន់ៗ រួមមានដូចជាផ្លូវជាតិលេខ៣ ផ្លូវជាតិលេខ៣១ ផ្លូវជាតិលេខ៤១ ផ្លូវជាតិលេខ៥ ផ្លូវជាតិលេខ៦ ផ្លូវជាតិលេខ៤៨ និងផ្លូវជាតិមួយចំនួនទៀតដែលកំពុងស្ថិតក្នុងគម្រោងសាងសង់អាទិភាព៕