ទីផ្សារខុនដូនៅថៃនៅតែបន្តធ្លាក់ដាំក្បាលចុះ ទាំងតម្លៃ និងតម្រូវការ
យោងតាមការចេញ ផ្សាយរបស់កាសែតបាងកកប៉ុស្ត៍ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍នេះបានឲ្យដឹងថា តម្លៃជាមធ្យមនៃខុនដូថ្មីដែលទើបដាក់បញ្ចូលក្នុងទីផ្សាររួម និងខុនដូចាស់នៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសថៃសម្រាប់ដើមឆ្នាំ២០២១នៅតែបន្តធ្លាក់ចុះនៅឡើយខណៈដែលចំនួនខុនដូដែលសាងសង់រួចរាល់ក៏ចេះតែបន្តកើនឡើងជាលំដាប់។
អ្នកចាត់ការទូទៅនៃក្រុមហ៊ុនប្រឹក្សាអចលនទ្រព្យ បាននិយាយថា តម្លៃជាមធ្យមនៅទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រថៃ សម្រាប់ខុនដូថ្មីបានធ្លាក់ចុះប្រមាណ យោងតាមការបញ្ជាក់របស់លោកស្រី
ដោយឡែកកំណើននៃការដាក់បញ្ចូលចំនួនថ្មីនៅលើទីផ្សារបានបន្តកើនឡើងដោយក្នុងនោះមានប្រមាណជាង ដែលទើបតែសាងសង់រួចរាល់គឺនៅជាប់គាំងមិនទាន់អាចលក់ចេញបានឡើយ។
កាលពីថ្ងៃពុធម្សិលមិញ Nexus បានរាយការណ៍ថា តម្លៃជាមធ្យមនៃខុនដូបានធ្លាក់មកត្រឹមតែ ពោលគឺ 11 ភាគរយគិតត្រឹមត្រីមាសទី 4 ឆ្នាំ2020 ខណៈដែលតម្លៃរបស់វាកាលពីឆ្នាំ2019 គឺមានប្រមាណជា ពោលគឺ 11 ភាគរយគិតត្រឹមត្រីមាសទី 4 ឆ្នាំ2020 ខណៈដែលតម្លៃរបស់វាកាលពីឆ្នាំ2019 គឺមានប្រមាណជា
បាត (​ baht ) ប៉ុណ្ណោះក្នុងមួយម៉ែត្រការ៉េមុនពេលដែលវាអាច ឡើងវិញបានបន្តិច នេះតម្លៃជាមធ្យមនៃខុនដូនៅក្នុងប្រទេសថៃ បានគេរំពឹងថា អាចនឹងបន្តធ្លាក់ចុះទៅដល់ បាតប៉ុណ្ណោះក្នុងមួយម៉ែត្រការ៉េមុនពេលដែលវាអាចឡើងវិញបានបន្តិច ម៉ែត្រការ៉េសម្រាប់ឆ្នាំ2022ខាងមុខនេះ៕ រចនាដោយ Article