វេទិកាកិច្ចពិភាក្សា ៖ « រៀបចំគោលដៅអនាគតដោយចាប់ផ្តើមរៀបចំផែនការហិរញ្ញវត្ថុ នឹងធ្វើឡើងឆាប់ៗនេះ»
ភ្នំពេញ៖ កម្មវិធី «វិថីហិរញ្ញវត្ថុរដូវកាលទី២» នឹងរៀបចំវេទិកាកិច្ចពិភាក្សាដ៍សំខាន់មួយក្រោមប្រធានបទ « រៀបចំគោលដៅអនាគតដោយចាប់ផ្តើមរៀបចំផែនការហិរញ្ញវត្ថុ» នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ នៅមជ្ឈមណ្ឌលសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជាជប៉ុន (CJCC) ដើម្បីចែករំលែកចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ។
សូមបញ្ជាក់ថា វេទិកាកិច្ចពិភាក្សា មានការចូលរួមពីតំណាងសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា ព្រមទាំងលោកជំទាវ ឌិត នីតា ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា និងអ្នកស្រី នុត រត្ថា នាយិកាប្រតិបត្តិ ក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស (AMS) ។​ បទបង្ហាញស្តីពី«ផែនការហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់មនុស្សវ័យជំទង់» នឹងត្រូវលើកយកមកបង្ហាញ និងពិភាក្សា។
កម្មវិធីវិថីហិរញ្ញវត្ថុ (Financial Street Digital Talk Show) ត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីនាំយកការអប់រំផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់ប្រជាជនកម្ពុជា។ បេសកកម្មរបស់កម្មវិធី គឺផ្តល់សិទ្ធិអំណាច និងចំណេះដឹងមូលដ្ឋាន ជួយដល់ការសម្រេចចិត្តដល់បុគ្គល គ្រួសារ ម្ចាស់អាជីវកម្ម សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម និងនិស្សិតសាកលវិទ្យាល័យ ជាមួយនឹងឧបករណ៍ហិរញ្ញវត្ថុ ដែលពួកគេត្រូវការដើម្បីត្រៀមខ្លួន និងមានលទ្ធភាពពង្រឹងសុវត្ថិភាពហិរញ្ញវត្ថុ ការគ្រប់គ្រងថវិកា និងធ្វើការសម្រេចចិត្តផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុប្រកប​ដោយភាពឆ្លាតវៃ នៅពេលប្រើប្រាស់សេវាកម្ម និងផលិតផលហិរញ្ញវត្ថុ។
ការចាប់ផ្តើមនៃវិថីហិរញ្ញវត្ថុបម្រើនូវគោលបំណងចម្បងចំនួន ៣ ដូចជា ជំរុញកិច្ចសហការ ជំរុញការផ្តល់សក្ខីកម្មក្នុងជីវិតពិត និងការលើកកម្ពស់ចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ៖