ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ ក្លាយជាទីតាំងល្អបំផុតសម្រាប់សហគ្រិនចង់ពង្រីកសាខាអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន
ពង្រីកសាខាឱ្យបានច្រើន បង្កើន​ការផ្គត់ផ្គង់ផលិតផល ឬសេវាកម្មឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ ជាក្តីស្រមៃធំមួយក្នុងចំណោមក្តីស្រមៃសំខាន់ៗជាច្រើនរបស់សហគ្រិនគ្រប់រូប។ ក្នុងចំណោមទីតាំងសំខាន់ៗទាំងអស់ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ បានក្លាយជា​តំបន់ដ៏មានសក្តានុពលសម្រាប់សហគ្រិនទាំងផ្នែកផលិតផល និងសេវាកម្ម​ដើម្បីពង្រីកខ្លួន។
លោក សោម កែវម៉ាលីដា នាយកប្រតិបត្តិផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខបានមានប្រសាសន៍ថា ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ ត្រូវបានវិនិយោគឡើង​ដោយ​គិតគូរខ្ពស់ពីចរន្តសេដ្ឋកិច្ច និងទំនួលខុសត្រូវសង្គម​។ ហេតុនេះហើយទើប ក្រុមអ្នកវិនិយោគផ្សារបានផ្តល់លក្ខខណ្ឌអំណោយផល​ល្អៗជាច្រើនដើម្បីជួយទាំងអាជីវករថ្មីដែល​ចង់សម្រេចក្តីស្រមៃបង្កើតអាជីវកម្ម និងសហគ្រិនចាស់ដែលមានទីផ្សារល្អហើយពង្រីកខ្លួន​ឱ្យកាន់តែប្រសើរ។ លោកថា ដើម្បីជួយដល់​អាជីវករទាំងអស់ឱ្យផ្គត់ផ្គង់​ផលិតផលរបស់ខ្លួនទៅកាន់តំបន់ជុំវិញបានកាន់តែប្រសើរ ផ្សារបានអភិវឌ្ឍ​កម្មវិធីអាជីវកម្មអេឡិចត្រូនិក (E-Commerce App) ដែលអនុញ្ញាតឱ្យ​អ្នកទិញអាចបញ្ជារទិញទំនិញពីផ្សារតាមរយៈអនឡាញ ហើយថែមទាំងដឹកជញ្ជូនដល់ទីតាំងដោយឥតគិតថ្លៃថែមទៀតផង។ បន្ថែមពីលើនេះ ផ្សារក៏បានរៀបចំគម្រោងផ្សព្វផ្សាយ​យ៉ាងទូលំទូលាយ​ជាមួយប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយធំៗដើម្បីឱ្យអតិថិជនទាំងអស់បានឃើញពីសក្តានុពលរបស់ផ្សារ និងអាជីវកម្មនានាដែលកំពុងដំណើរក្នុងផ្សារថែមទៀតផង។ ​
លោក សោម កែវម៉ាលីដា បានមានប្រសាសន៍ថា៖
“បន្ថែមពីលើការផ្សព្វផ្សាយ និងរៀបចំ​ប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិក អ្នកវិនិយោគក៏គិតគូរផងដែរពី​ការពង្រីកទុនរកស៊ីរបស់អាជីវករ។ ហេតុនេះ ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ បាន​ចុះអនុស្សរណៈយោគយល់គ្នា (MOU) ជាមួយ​ធនាគារហ្វីលីព ដើម្បីផ្តល់ភាពងាយស្រួលដល់អាជីវករ ដោយពួកគាត់អាចខ្ចីទុនបង្វិល ឬពង្រីខ្លួនបាន”
បន្ថែមពីលើនេះ អ្នកវិនិយោគខាងលើបានបញ្ជាក់ផងដែរថា លក្ខខណ្ឌអំណោយផលសំខាន់មួយទៀតដែលផ្សារផ្តល់ជូនសម្រាប់អាជីវករ ជាពិសេស​ផ្នែកម្ហូបអាហារវិញម្តង គឺផ្សារព្យាយាម​ទទួលអ្នកលក់តាមប្រភេទផ្សេងៗគ្នា និងមិនឱ្យជាន់គ្នានោះទេ។ ការធ្វើបែបនេះ ដើម្បី​ធានាថា​អាជីវករគ្រប់ប្រភេទទាំងអស់​អាច​លក់បាន​ និងជួយគ្នាបានកាន់តែប្រសើរ។ កាលណាមុខទំនិញខុសៗគ្នា អ្នកលក់នឹងស្រួលលក់ព្រោះមុខទំនិញរបស់គាត់មានតម្រូវការខ្ពស់សម្រាប់អតិថិជន ទាំងនៅខាងក្រៅផ្សារ និងក្នុងចំណោមអាជីវករដូចគ្នា។ លើសពីនេះទៅទៀត ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ ជាទីតាំងបណ្តុំទៅដោយអាជីវកម្មជាច្រើនប្រភេទដែលអាចផ្គត់ផ្គង់​គ្រប់តម្រូវការអាជីវកម្មទាំងអស់។ ហេតុនេះ អាជីវករនានាដែលបើកទីតាំងនៅទីនេះ មិនលំបាកស្វែងរកគ្រឿងផ្សំនោះទេ ពួកគាត់អាច​ទាក់ទងទៅអាជីវករក្នុងផ្សារដូចគ្នា​ដើម្បីផ្គត់ផ្គង់​ឱ្យគាត់បានយ៉ាងងាយ។
អ្នកគ្រប់គ្រងផ្សារខាងលើក៏បានបញ្ជាក់ផងដែរថា ក្រៅពីលក្ខខណ្ឌល្អប្រសើរផ្នែកដំណើរការអាជីវកម្ម ទីតាំងផ្សារ​បោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ ក៏ជាតំបន់ដែលមានតម្រូវការទីផ្សារខ្ពស់ផងដែរ ដោយសារតែទីតាំងនេះបណ្តុំទៅដោយ​គម្រោងលំនៅដ្ឋាន រោងចក្រសហគ្រាស អគារពាណិជ្ជកម្ម ក្រុមហ៊ុន ស្ថាប័នរដ្ឋនានា និងអ្នកឆ្លងកាត់ប្រមាណ១លាននាក់​ជារៀងរាល់ថ្ងៃ។ សម្រាប់ម្ចាស់អាជីវកម្ម​ដែលមានបំណងបង្កើត​អាជីវកម្ម ឬពង្រីកអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ អាចជាជម្រើសល្អបំផុតសម្រាប់ការកសាង និងអភិវឌ្ឍអាជីវកម្មឆ្ពោះទៅរកអនាគតដ៏ប្រសើរ៕