" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-real-estate-template post-template-templatesreal-estate-template-php single single-post postid-94366 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
ដំណឹង​ល្អ ! គម្រោងពង្រីក​ការ​វិនិយោគរបស់​ក្រុមហ៊ុន​ចិនមួយប្រកាស​ស្វែងរក​កម្លាំង​ពលកម្ម​រាប់ពាន់នាក់​
ភ្នំពេញ ៖  បន្ទាប់ពី​បង្កើត​រាជរដ្ឋាភិបាលថ្មី​ក្នុងអាណត្តិ​ទី​៧ វិនិយោគិន​ទាំងក្នុង ​និងក្រៅ​ប្រទេស​បាន​ចាប់ផ្ដើម​គម្រោង​វិនិយោគ​ថ្មីៗ នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា និងបង្កើត​ឱ​កា​ស​​ការងារ​ជាច្រើនដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ផងដែរ ជាក់ស្ដែ​ងក្រុមហ៊ុនមួយរបស់ចិនមួយបានពង្រីកគម្រោង​វិនិយោគ​របស់ខ្លួននៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងត្រូវការ​កម្លាំងព​លកម្ម​រហូត​​ដល់ជាង ​៦០០០នាក់​បន្ថែមទៀត ។​
ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានប្រកាសផ្តល់ការគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងក្នុងការ​ផ្ត​ល់​ជំ​នួយ​ស្វែ​ងរ​កកម្លាំងពលកម្មចំនួនជាង៦ពាន់នាក់ ដើម្បី​បំពេ​ញកង្វះខាតក្នុងខ្សែចង្វាក់ផលិតកម្មនៃការ​ពង្រី​ក​កា​រវិ​​និ​យោគ​រោ​ងចក្រកាត់ដេរទី២ របស់ក្រុមហ៊ុនចិនធំមួយ នៅក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលគ្រោ​ងនឹ​ងដា​ក់​ឱ្យដំ​ណើ​រ​កា​រ​​ច​ង្វាក់ផលិតកម្មនៅពេលខាងមុខនេះ។
នៅក្នុងជំនួប​ជាមួយ​នាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន​វិនិយោគលើវិស័យកាត់ដេរ​មួយកាលពី​ពេលថ្មីៗនេះ ឯកឧត្តម ​ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងការងារ​ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជា​ជីវៈ បាន​ស​ម្តែ​ងអំ​ណ​រ​សា​​ទ​រ​ចំ​ពោះ​កា​រស​​ម្រេចចិ​ត្ត​ដ៏​ត្រឹ​មត្រូវរបស់ក្រុមហ៊ុនកាត់ដេរ ជេនេរ៉ល អេនធើប្រាយ ហ្កាមិន ក្នុង​កា​រ​ពង្រី​ក​កា​រ​វិនិ​យោ​គ​រោង​ចក្រកា​ត់​ដេរ​គ​ម្រោ​ងទី២របស់ខ្លួន នៅក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដោយបាននាំយកបច្ចេកវិទ្យាចុងក្រោយ ដើម្បី​ជួយ​ជំរុ​​ញ​ខ្សែ​ច​ង្វា​ក់ផ​លិ​តកម្ម ។
ឯកឧត្តម ហេង សួរ បានមានប្រសាសន៍ថា តាមរយៈបទពិសោធន៍ច្រើនឆ្នាំនៃការដំណើរការរបស់ក្រុមហ៊ុន និង​ការ​ប្រើប្រាស់នូវបច្ចេកវិទ្យាទំនើប ឯកឧត្តមជឿជាក់ថា ការវិនិយោគនេះនឹងឆ្លើយតបទាំងផ្នែកការងារ បរិស្ថា​ន និងស្តង់ដារអន្តរជាតិ ព្រមទាំងនឹងទទួលបានការគាំទ្រពីសំណាក់ភាគីពាក់ព័ន្ធ។
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីបានជំរុញឱ្យក្រុមហ៊ុនសហការជាមួយទីភ្នាក់ងារជាតិមុខរបរ និងការងារនៃក្រសួ​ង​ការ​ងា​រ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បន្ថែម​លើ​មធ្យោ​បាយ​របស់​ខ្លួន ដើម្បីពិ​និត្យមើ​លលើ​កា​រ​ស្វែ​ង​​រ​ក​បុគ្គលិ​ក​ប្រ​មាណ​ជាង ​៦​ពា​ន់នាក់ ដើម្បីចូលបំពេញការងារនៅក្នុង​រោង​ច​ក្រ ហើយក្រសួងក៏រី​ករាយ​ក្នុ​ង​កា​រជួ​យ​ជ្រោម​ជ្រែ​​ង ​​ក្នុង​ការស្វែងរកកម្មករនិយោជិត ​​នៅតា​មបណ្តាខេត្តនានានៃប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
ជាការឆ្លើយតប លោកអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនបានថ្លែងអំណរគុណ ចំពោះឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហេង សួរ ដែល​បាន​​គាំ​ទ្រ​និងផ្តល់ជំនួយ ក្នុងការស្វែងរកកម្លាំងពលកម្ម ដើម្បី​ជំរុញផលិ​តក​ម្ម​នៃ​កា​រ​វិ​និយោ​គ​ថ្មីរ​ប​ស់​ក្រុម​ហ៊ុ​ន​ ។ ជាមួយគ្នានេះ ក្រុមហ៊ុននឹងបន្តធ្វើការយ៉ាងជិតស្និតជាមួយនឹងទីភ្នាក់ងារជាតិមុខរបរ និងការងារ ដើ​ម្បី​ស្វែ​ង​រ​​កបុគ្គលិកមកបំពេញការងារឱ្យបានឆាប់រហ័សសម្រាប់ដំណើរការនៃរោងចក្រថ្មី ដែលទើ​បសា​ង​ស​ង់​រួ​ច​ ។
បើតាមរបាយការណ៍​របស់​ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា បាន​បង្ហាញពីគម្រោង​វិនិយោគ​ជាច្រើន​ទៅកាន់​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងបានធ្វើឱ្យ​តម្រូវការ​ដីធ្លីនៅក្នុង​ខេត្តនេះស​ម្រាប់​​សង់រោងចក្រ និងឃ្លាំង​មានការ​កើនឡើង​ខ្ពស់ ជាពិសេស​បានផ្ដល់​ឱកាស​ការងារច្រើនដល់ពលរដ្ឋ​កម្ពុជា​ទាំងក្នុង​ខេត្តកំពង់ស្ពឺផ្ទាល់ និង​ពីបណ្ដាខេត្ត​នានា​ក្នុង​ប្រទេស ។​
រាជរដ្ឋាភិបាលក៏បានយកចិត្តទុកដាក់​ជាមួយ​នឹង​កម្មករ​និយោជិត​ក្នុងវិស័យ​នេះផងដែរ ដោយនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ទាំង​នាយករដ្ឋមន្ត្រីចាស់​សម្ដេច​តេជោ និ​ងនា​យក​រដ្ឋមន្ត្រីថ្មី​សម្ដេចធិបតី បានបន្តជួប​សំណេះសំណាល​ជាមួយកម្ម​ករ​ជា​បន្តបន្ទាប់​នៅតាមបណ្ដារោងចក្រ​នៅភ្នំពេញ និង​បណ្ដាខេត្ត​នានា​​ ៕