យុវតីវ័យក្មេង បន្តរបរពីម្ដាយដើម្បីរកទីផ្សារលក់ផលិតផលធ្វើពីផ្ដៅនិងរពាក់
សៀមរាប ៖ ផលិតផលធ្វើពីផ្ដៅ និងរពាក់ ជាប្រភេទការងារហត្ថកម្មខ្មែរមួយប្រភេទដែលមានអ្នកចេះត្បាញតែនៅតាមតំបន់ ឬក៏សហគមន៍តូចៗតែប៉ុណ្ណោះដែលធ្វើឱ្យទីផ្សាររបស់វាហាក់នៅតូចចង្អៀតនៅឡើយ។ ដោយមើលឃើញពីផលលំបាក និងភាពប្រឈមការបាត់បង់ ក៏ដូចជាចង់ជួយដល់ស្ត្រីតម្បាញផ្ដៅរពាក់នេះ យុវតីម្នាក់បានសម្រេចចិត្តបន្តរបរពីម្ដាយក្នុងការជួយប្រមូលទិញក៏ដូចជារកទីផ្សារដើម្បីលក់ផលិតផលផ្ដៅរពាក់របស់ខ្មែរ​។
សម្រាប់សហគមន៍ដែលកញ្ញា និងគ្រួសារជួយរកទីផ្សារឱ្យនៅពេលនេះគឺមានសរុបប្រមាណ ៥០-៦០គ្រួសារ នៅតាមភូមិឃុំផ្សេងៗ ដោយមួយភូមិមានសិប្បករប្រមាណ៥គ្រួសារប៉ុណ្ណោះ។  រីឯចំនួនផលិតផលគឺមានច្រើនប្រភេទ ច្រើនទំហំ ណាមួយក៏មានប្រភេទដែលអតិថិជនគាត់កម្ម៉ង់ផ្សេងទៀត ដែលមានតម្លៃចាប់ពី ១ ០០០-៨ ០០០រៀលសម្រាប់ខ្នាតតូចៗ និងចាប់ពី ១០ ០០០ – ៥០ ០០០រៀលទៅតាមទំហំនិងការកម្ម៉ង់ផ្ទាល់ ។ ចំណែកប្រភេទដែលពេញនិយមនៅក្នុងស្រុកជាងគេគឺជាប្រភេទកន្ត្រកយួរដៃសម្រាប់ដាក់ផ្លែឈើ ឬភេសជ្ជៈជាដើម ហើយក្រៅពីនេះក៏មានផលិតផលខ្លះដូចជាកន្ត្រក ឬជាលដាក់សំរាម ដែលភាគច្រើននាំចេញទៅប្រទេសថៃ ហើយអតិថិជនដែលនិយមគាំទ្រផលិតផលក្នុងស្រុកភាគច្រើននៅរាជធានីភ្នំពេញ និងមានតាមបណ្ដាខេត្តផ្សេងៗ ដូចជាខេត្តបាត់ដំបង កំពង់ចាម និងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។