៥- សេវាកម្មស្នាក់នៅ ៨៣ ៧៨៧ បន្ទប់
៦-ចំណូលទេសចរណ៍អន្តរជាតិ ៣,៦៣៧ លានដុល្លារអាមេរិក កើនឡើង១៨, 0%
៧-មុខរបរ និងការងារទេសចរណ៍ ៥១ ម៉ឺននាក់
៨-វិស័យទេសចរណ៍បានរួមចំណែកនៅក្នុងផលិតផលក្នុងស្រុកសរុបប្រមាណ ៩.៤%។
សូមជម្រាបថា តាមរយៈសូចនាករនេះ វិស័យទេសចរណ៍នៅតែជាវិស័យអាទិភាព និងជាមាសបៃតង វាមិនត្រឹមតែបង្កើតនូវកាលានុវត្តភាពការងារ លើកកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ បង្កើនប្រាក់ចំណូលជាតិ និងបានជួយទប់លំនឹងផ្នែកជញ្ជីងទូទាត់ពាណិជ្ជកម្ម( Balance of payment- BOP) ប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងទាក់ទាញការវិនិយោគផ្ទាល់ពីបរទេស និងក្នុងស្រុក រួមជាមួយនឹងរំហូរចូលនូវរូបិយប័ណ្ណអន្តរជាតិ។ បន្ថែមពីនេះ វិស័យទេសចរណ៍ ក៏បានចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ដល់សេដ្ឋកិច្ច សង្គម វប្បធម៌ និងពាណិជ្ជកម្មផងដែរ។
សូមបញ្ជាក់ដែរថា នៅរយៈពេល១២ខែក្នុងឆ្នាំ២០២៤ ប្រទេសកម្ពុជាទទួលបានជើងហោះហើរ ចេញ-ចូល (ទ្វេទិស) មានចំនួនជិត៦ម៉ឺនជើង ទទួលបានអ្នកដំណើរ ចេញ-ចូល ជាង ៦លាននាក់ និងទទួលដឹកជញ្ជូនទំនិញចេញ-ចូលបានជិត៨ម៉ឺនតោន។ ចំនួននេះ គឺជាចំនួនកើនឡើងបើធៀបនឹងឆ្នាំ២០២៣ សម្រាប់អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិទាំង៣ នៅកម្ពុជា មាន អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិ-ភ្នំពេញ, អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិ សៀមរាបអង្គរ- អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិកងកេង ក្រុងព្រះសីហនុ ។