បរទេស ៖ ប្រទេសហ្វីលពីនកាលពីសប្តាហ៍មុនបានប្រកាសអនុញ្ញាតឲ្យដំណើរការនូវកម្មវិធីផ្សារលក់ទំនិញអនឡាញមួយដែលផ្តោតសំខាន់តែទៅលើប្រភេទអាហារស្រស់ និងផលិតផលកសិកម្ម ដែលដាំដុះដោយពលរដ្ឋក្នុងស្រុកប៉ុណ្ណោះ។
កម្មវិធីទូរសព័្ទដែលត្រូវបានគេស្គាល់ឈ្មោះថា GrabSupermarket Fresh គឺជាផ្នែកមួយនៃអាជីវកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុនយក្ស ជួល និងកក់រថយន្តតាក់ស៊ី Grab ប៉ុន្តែកម្មវិធីថ្មីនេះនឹងក្លាយទៅជាអាជីវកម្មដ៏ថ្មីស្រឡាងមួយមិនធ្លាប់មាននៅឡើយនៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសហ្វីលពីនដែលចាប់យកតែការលក់ផលិតផលជាអាហារស្រស់ ផ្លែឈើស្រស់ និងដំណាំកសិកម្មនានា ដែលដាំដុះដោយពលរដ្ឋក្នុងស្រុក។ GrabSupermarket នៅក្នុងប្រទេសហ្វីលីពីន គឺជាផ្សារអនឡាលើកទី៣ហើយនៅក្នុងទីផ្សារតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍បន្ទាប់ពីប្រទេសសិង្ហបុរី និងប្រទេសម៉ាឡេស៊ី ហើយសម្រាប់ទីផ្សារនៅក្នុងប្រទេសហ្វីលីពីនវិញ Grab បានសហការគ្នាជាមួយកសិដ្ឋានធំៗក្នុងប្រទេសដូចជា Teraoka Family Farm, Bukidnon Milk Company, Emerald Fresh, 28 Derby, Tender Bob’s និង Don Bangusផងដែរ។
ការបញ្ជាទិញត្រូវបានក្រុមហ៊ុនកំណត់ឡើងដោយមានរយៈពេលមិនលើសពី២៤ម៉ោងឡើយ ឬមានន័យថា កម្ម៉ង់ថ្ងៃនេះ អតិថិជននឹងទទួលបានទំនិញនៅថ្ងៃបន្ទាប់ ហើយពេលវេលានៃការកម្ម៉ង់ចុងក្រោយមុនថ្ងៃដឹកទំនិញគឺត្រឹមម៉ោង៥ល្ងាចប៉ុណ្ណោះ។
លោក Anton Bautista ប្រធានផ្នែកដឹកជញ្ជូនរបស់ Grab Philippines បាននិយាយថាសេវាកម្មថ្មីនេះនឹងអាចជួយទៅដល់អតិថិជន របស់ខ្លួនក្នុងការទទួលបានអាហារស្រស់ដែលមានគុណភាពកាន់តែប្រសើរ ជាពិសេសនៅក្នុងអំឡុងពេលនៃការរាតត្បាតដោយកូវីដ និងការបិទទ្វារក្រុងជាដើម៕