ភ្នំពេញ ៖ ជាអាជីវករលក់បន្លែ ត្រី សាច់ និងគ្រឿងទេសខ្នាតមធ្យមនៅក្នុងផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ កំពុងមានភាពរីករាយនៅក្នុងការប្រកបអាជីវកម្មរបស់ខ្លួនជាមួយនឹងការទទលបានចំណូលប្រចាំថ្ងៃច្រើនគួរសមធៀបទៅនឹងការលក់ដូរនៅទីតាំងចាស់។
អ្នកស្រី ឈាង ផារី អាជីវករលក់បន្លែ ត្រី សាច់ និងគ្រឿងទេសយីហោ ម៉ាក់ស្រីធាន នៅក្នុងផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខបានប្រាប់ឱ្យដឹងថា ការលក់ដូរនៅក្នុងផ្សារបោះដុំថ្មីដែលទើបដំណើរការនៅក្នុងតំបន់ទីប្រជុំជនក្នុងខណ្ឌសែនសុខមួយនេះបានផ្តល់នូវភាពល្អប្រសើរ ខុសប្លែកកាលពីពេលដែលអ្នកស្រីធ្លាប់លក់នៅទីតាំងចាស់។
“ចាប់តាំងពីខ្ញុំបានប្ដូរមកលក់នៅក្នុងផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ ចំណូលរបស់ខ្ញុំពីមួយថ្ងៃទៅមួយថ្ងៃមានការកើនឡើងជាបន្តបន្ទាប់។ ជាក់ស្ដែងបច្ចុប្បន្ននេះ ក្នុងមួយថ្ងៃយ៉ាងហោចណាស់ខ្ញុំលក់បានមិនក្រោម២លានរៀលនោះទេ ហើយប្រសិនក្នុងឱកាសមានពិធីបុណ្យទានវិញគឺលក់បានច្រើនជាងនេះទៅទៀត”
ជាមួយនឹងការបង្ហើបប្រាប់ពីប្រាក់ចំណូលដែលទទួលបានពីការលក់ប្រចាំថ្ងៃខាងលើនេះ អ្នកស្រី ឈាង ផារី បានបញ្ជាក់ប្រាប់ឱ្យដឹងថា នៅស្តង់ដែលមានយីហោ «ម៉ាក់ស្រីធាន»មានលក់បន្លែ សាច់គោ សាច់ជ្រូក សាច់មាន់ និងគ្រឿងទេសផ្សេងៗដែលជាតម្រូវការក្នុងការចម្អិនដាំស្លរប្រចាំថ្ងៃ ដោយក្នុងមួយថ្ងៃអ្នកស្រីអាចលក់រាយនូវសាច់មាន់បានប្រមាណ៣០ក្បាល សាច់ជ្រូកជាង២៥គីឡូក្រាម ហើយសាច់គោអាចលក់អស់ចាប់ពី២៥-៣០គីឡូក្រាមជារៀងរាល់ថ្ងៃ ហើយនៅស្តង់របស់អ្នកស្រីក៏មានការលក់បោះដុំផងដែរ។
“ចំពោះបន្លែ ខ្ញុំទទួលយកពីម្ចាស់ចម្ការមកពីខាងស្រុកស្អាង ស្រុកកោះធំខេត្តកណ្តាល និងខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលជាប្រភេទបន្លែស្រស់ធម្មជាតិ គ្មានការប្រើជីគីមីដូចបន្លែដែលនាំចូលពីប្រទេសជិតខាងនោះទេ។ ដោយឡែកចំពោះសាច់ជ្រូក និងសាច់មាន់គឺខ្ញុំទទួលយកមកពីក្រុមហ៊ុន CP ដែលធានាបានពីគុណភាព”
គួរកត់សម្គាល់ផងដែរថា ក្រៅពីស្តង់របស់អ្នកស្រី ឈាង ផារី ដែលមានយីហោ «ម៉ាក់ស្រីធាន» ដែលកំពុងរីករាយនឹងការលក់ប្រចាំថ្ងៃនោះ នៅស្ដងដទៃទៀតក៏ឃើញមានលក់នូវប្រភេទផ្លែឈើ បន្លែស្រស់ ត្រី សាច់ ផ្សេងៗទៀត ជាមួយនឹងការរៀបចំយ៉ាងមានរបៀប ប្រកបដោយអនាម័យត្រឹមត្រូវ ដែលខុសប្លែកពីការលក់ដូរនៅតាមបណ្តាទីផ្សារទូទៅមួយចំនួន។
សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងតំបន់ ជាពិសេសបងប្អូនដែលជាស្ត្រីមេផ្ទះ ក៏ដូចជាចុងភៅអ្នកជំនាញផ្នែកដាំស្លរដែលមានតម្រូវការលើមុខទំនិញផ្នែកអាហារប្រចាំថ្ងៃអាចទៅកាន់ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ នឹងទទួលបានគ្រប់យ៉ាងដែលខ្លួនចង់បាន៕