ក្រសួងដែនដី និង​ក្រុមហ៊ុនត្រួតពិនិត្យបញ្ជាក់សំណង់ បានឯកភាពគ្នាដើម្បីកាត់ចោលនូវនិតិវិធីស្មុគស្មាញ និងជំរុញលើកកម្ពស់គុណភាពសំណង់
ភ្នំពេញ ៖ ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងក្រុ​ម​ហ៊ុន​ត្រួ​ត​ពិនិត្យ​បញ្ជា​ក់​សំ​ណង់ បាន​ឯកភាពគ្នាក្នុងការកាត់ចោលនូវនិតិវិធីស្មុគស្មាញ និងមិនចាំបាច់ ដើម្បីជំរុ​ញកា​រ​លើ​កកម្ព​​ស់​ការ​ផ្តល់​សេ​វា​ឱ្យបានរហ័សគាប់ចិត្ត និងសំដៅធានាសុវត្ថិភាព គុណភាព និងសោភ័ណភាពសំណង់ ។ នេះជាការលើកឡើងរបស់ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សាយ សំអាល់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួ​ងរៀចំដែន​ដី នគរូប​នីយកម្ម និងសំណង់ នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំស្ដីពីការគ្រប់គ្រងសំណង់ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព ដែលបានធ្វើឡើងនៅទីស្ដីការក្រសួង នា​រសៀលថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ។
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានធ្វើការបែងចែកការទទួលខុសត្រូវរួមជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួង និ​ង​ផ្អែ​ក​ទៅលើអ្វីដែលមានស្រាប់ ទាំងធនធានមនុស្ស ទាំងរចនាសម្ព័ន្ធរដ្ឋបាល ថវិកា ច្បាប់លិ​ខិត​បទ​ដ្ឋា​ន​គតិ​យុត្តិ​​នានា ដើម្បីជំរុញ​ឱ្យវិស័យ​សំណង់មា​នដំណើ​រ​ការ​ល្អ និ​ង​ឆ្លើយ​តបតាម​តម្រូវ​ការក្នុ​ង​ស​ម័​យ​ស​ម្ដេច​ម​​ហាប​វរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដែលមានភាពត្រចះត្រចង់សម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូប ។
«​ថ្នា​ក់​ដឹកនាំ​ក្រ​សួង ​និង​អ្នក​ពាក់​ព័​ន្ធទាំ​ងអ​ស់ត្រូ​វ​រួ​​មគ្នាគិតគូ​រ​អំ​ពី​កា​រ​រៀ​បចំទីក្រុង ការគូរប្លង់អគារឱ្យបានសមស្រប ,ដោះស្រាយលើអគារចាស់ទ្រុឌទ្រោម និង​លុប​បំបា​ត់​សំ​ណ​ង់​មិ​នរៀបរយ ពីព្រោះដល់​ពេ​ល​វេលា​ហើយ​ដែ​ល​យើង​ត្រូ​វ​ចា​ប់ផ្ដើ​​ម​គិ​តគូ​រ​ពី​អ​នាគ​ត​រ​បស់រា​ជធា​នី​​​​ភ្នំពេ​ញ​ក៏​ដូ​ច​ជា​ប្រ​ទេ​ស​ជាតិទាំងមូល​អោយបានល្អ ​និង​កែ​ល​ម្អ​សោ​ភ​​ណភា​ព​ទី​ក្រុ​ង​ឱ្យ​កា​ន់​តែ​ស្រ​ស់ស្អា​ត​ និ​ង​ទាក់​ទា​ញ​​​បន្ថែមទៀត សំដៅសម្រេចឱ្យបានចក្ខុវិស័យរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជានាឆ្នាំ ២០៥០ខាងមុខ»៕