ហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ និងធនាគារ អូរៀនថល ផ្តើមកសាងភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រយូរអង្វែង ពាំនាំផលិតផលគ្រប់ជ្រុងជ្រោយជូនអតិថិជន
រាជធានីភ្នំពេញ, ថ្ងៃទី 12 ខែធ្នូ ឆ្នាំ 2024៖ ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ (ខេមបូឌា), ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ អឹសួរ៉ិនស៍ (ខេមបូឌា) ម.ក និងធនាគារ អូរៀនថល បានចាប់ផ្តើមកសាងភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រជាផ្លូវការជាមួយគ្នា ដើម្បីផ្តល់នូវដំណោះស្រាយដ៏សម្បូរបែបប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតជូនទៅកាន់អតិថិជនទាំងនៅក្នុងវិស័យធនាគារ ហិរញ្ញវត្ថុ និងធានារ៉ាប់រង។ គោលបំណងចម្បងនៃកិច្ចសហការនេះ គឺដើម្បីផ្តល់សិទ្ធិអាទិភាពដល់ប្រជាជនកម្ពុជាក្នុងការជ្រើសរើសនូវផលិតផល និងសេវាកម្មគ្រប់ជ្រុងជ្រោយដែលស័ក្ដិសមទៅតាមតម្រូវការក្នុងការបង្កើនសុវត្ថិភាពហិរញ្ញវត្ថុ និងភាពជឿជាក់។
ពិធីសម្ពោធកិច្ចសហការជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រនេះប្រារព្ធឡើងក្រោមវត្តមានរបស់លោក ព្រូ ស៊ីថន អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ អឹសួរ៉ិនស៍ (ខេមបូឌា) ម.ក លោក ស៊ុយ ចាន់ថារ៉ុង អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ (ខេមបូឌា) និង Datuk Phan Ying Tong អគ្គនាយក នៃធនាគារ អូរៀនថល។ ជាមួយគ្នានេះក៏មានវត្តមានចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់ និងអតិថិជនរបស់ស្ថាប័នទាំងបីផងដែរ ដើម្បីចូលរួមធ្វើជាសក្ខីភាពពីការប្តេជ្ញាយ៉ាងមោះមុតក្នុងការពាំនាំមកនូវផលិតផលដ៏សម្បូរបែប ព្រមទាំងសេវាអតិថិជនឱ្យកាន់តែប្រសើរជាងមុន។
លោក ស៊ុយ ចាន់ថារ៉ុង អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ (ខេមបូឌា) បានមានប្រសាសន៍ថា៖
“ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ បាននិងកំពុងឈានមុខគេលើទីផ្សារធានារ៉ាប់រងក្នុងប្រទេសកម្ពុជាអស់រយៈពេលជាង 2 ទសវត្សរ៍មកហើយ។ អ្វីដែលក្រុមហ៊ុនតែងតែផ្តោតសំខាន់នោះ គឺការផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយជាច្រើនជម្រើស រាប់ចាប់ពីសេវាធានារ៉ាប់រងខ្នាតតូច និងកសិកម្ម រហូតដល់សេវាធានារ៉ាប់រងលើការធ្វើដំណើរ សំណង់ និងយានយន្តផងដែរ។ ការចាប់ដៃគូជាផ្លូវការជាមួយធនាគារ អូរៀនថល គឺជាសក្ខីភាពមួយបង្ហាញនូវគុណតម្លៃរួមគ្នាក្នុងការកសាងទំនុកចិត្ត និងភាពច្នៃប្រឌិតរបស់យើង។ ទាំងអស់គ្នាក្រោមកិច្ចសហការនេះ ពួកយើងអាចនាំមកនូវសេវាធានារ៉ាប់រង និងការការពារកាន់តែល្អជាងមុខជូនដល់អតិថិជនរបស់យើង មិនថាពួកគាត់កំពុងតែរ៉ាប់រងគ្រួសារ អាជីវកម្ម ឬក៏ផែនការណាមួយនាពេលអនាគតនោះទេ តាមរយៈភាពជាដៃគូនេះ គឺជាការបើកជំពូកថ្មីមួយក្នុងការផ្តល់នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុ និងធានារ៉ាប់រងដ៏សម្បូរបែបដល់ប្រជាជនកម្ពុជា។”
Datuk Phan Ying Tong អគ្គនាយក នៃធនាគារ អូរៀនថល បានបង្ហាញពីចំណាប់អារម្មណ៍យ៉ាងដូច្នេះថា៖
“នៅធនាគារ អូរៀនថល ពួកយើងបាននិងកំពុងយកចិត្តទុកដាក់លើការធ្វើទំនើបកម្មសេវាហិរញ្ញវត្ថុក្នុងប្រទេសកម្ពុជា តាមរយៈការបូកបញ្ចូលនូវបច្ចេកវិទ្យា និងដំណោះស្រាយទាំងឡាយណាដែលគិតដល់អតិថិជនមុនគេបង្អស់។ កិច្ចសហការជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រជាមួយក្រុមហ៊ុនហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ និងក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍  ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងក្នុងស្រុកកំពុងឈានមុខគេលើទីផ្សារធានារ៉ាប់រង គឺជាព្រឹត្តិការណ៍ជាប្រវត្តិសាស្ត្រដ៏មិនគួរឱ្យជឿសម្រាប់ពួកយើង។ តាមរយៈភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្រ្ត និងយូរអង្វែងរបស់យើងទាំងបី នឹងពាំនាំមកនូវដំណោះស្រាយគ្រប់ជ្រុងជ្រោយយ៉ាងល្អបំផុតជូនដល់អតិថិជនរបស់យើង ដែលនឹងគ្របដណ្តប់ទាំងសេវាធនាគារ ធានារ៉ាប់រង និងភាពច្នៃប្រឌិតផ្នែកឌីជីថល។”
លោក ព្រូ ស៊ីថន អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ អឹសួរ៉ិនស៍ (ខេមបូឌា) ម.ក បានមានប្រសាសន៍ថា៖
“បេសកកម្មស្នូលរបស់ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ គឺដើម្បីការពារអនាគតក្រុមគ្រួសារ និងអតិថិជនជាបុគ្គល តាមរយៈដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងមានច្រើនជម្រើស។ ភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រជាមួយធនាគារ អូរៀនថល អាចអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ ធ្វើការពង្រីកវិសាលភាពកាន់តែទូលំទូលាយ និងប្រកបដោយនវានុវត្តន៍បន្ថែមទៀត។”
លោក ស៊ីថន បន្ថែមយ៉ាងដូច្នេះថា៖
“កិច្ចប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មរបស់យើងជាមួយ ធនាគារ អូរៀនថល គឺមានភាពស៊ីចង្វាក់គ្នាល្អណាស់នៅលើទីផ្សារធនាគារ និងធានារ៉ាប់រង។ ស្ថាប័នរបស់យើងទាំងពីរ ផ្តោតសំខាន់ និងផ្តល់អាទិភាពពិសេសលើភាពសម្បូរបែបនៃផលិតផល គុណភាពសេវាកម្មបុគ្គល និងទំនើបកម្មប្រព័ន្ធឌីជីថល ដើម្បីបំពេញទៅតាមតម្រូវការ និងភាពស៊ីវិល័យក្នុងការរស់នៅរបស់បងប្អូនប្រជាជនកម្ពុជា។ មិនតែប៉ុណ្ណោះ ភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររយៈពេលវែងនេះ នឹងគូសបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកយើងក្នុងការពង្រឹងបន្ថែមលើទំនុកចិត្តជូនអតិជន និងម្ចាស់អាជីវកម្មជាដៃគូ ព្រមទាំងដំណើរឆ្ពោះទៅរកស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុ។”
ដើម្បីញ៉ាំងឱ្យព្រឹត្តិការណ៍នេះកាន់តែអធិកអធម ថ្នាក់ដឹកនាំកំពូលនៃស្ថាប័នទាំងបី បានទៅទស្សនាដោយផ្ទាល់នៅសារមន្ទីរ ព្រះស្រីឦសានវរ្ម័ន (SOSORO) មុនពិធីផ្លូវការចាប់ផ្តើម។ ដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ បានបើកឱកាសឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំ ក៏ដូចជាក្រុមការងារទាំងអស់ បានស្វែងយល់បន្ថែមអំពីប្រវត្តិសាស្ត្រដ៏សម្បូរបែប ព្រមទាំងបម្រែបម្រួលដ៏ឆាប់រហ័សនៃ រូបិយវត្ថុ សេដ្ឋកិច្ច និងនយោបាយទៅតាមសម័យកាលរបស់ប្រទេសកម្ពុជា៕
អំពី ហ្វតតេ
ហ្វតតេ គឺជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងទូទៅ នៅក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ជាមួយចក្ខុវិស័យក្នុងការផ្តល់ការការពារ និងសិទ្ធិអំណាចដល់បុគ្គលគ្រប់រូបក្នុងតំបន់ ដើម្បីអនាគតកាន់តែប្រសើរឡើង ក្រោមពាក្យស្លោក “បុគ្គលម្នាក់អាជីវកម្មមួយ ក្នុងពេលតែមួយ”។
បង្កើតឡើងនៅប្រទេសកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ ១៩៩៩ ហ្វតតេ នៅតែផ្តោតសំខាន់ចំពោះបេសកកម្មរបស់ខ្លួន ក្នុងការផ្តល់ជូននូវផលិតផល និងសេវាកម្មធានារ៉ាប់រងប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ការកសាងសមត្ថភាពជូននិយោជិត និងរួមចំណែកអភិវឌ្ឍន៍វិស័យធានារ៉ាប់រង ក្នុងទីផ្សារដែលយើងប្រតិបត្តិការ។ ហ្វតតេ គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងដ៏ចំណាស់ជាងគេ និងធំជាងគេនៅក្នុងប្រទេស ដែលឈានមុខគេក្នុងទីផ្សារធានារ៉ាប់រងទូទៅ ផ្អែកលើទំហំបុព្វលាភសរុបជាមូលដ្ឋាន និងការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដោយបានធ្វើការការពារដល់បងប្អូនកម្ពុជាជាច្រើនគ្រួសារ។
ការផ្តល់ជូន ទាំងសេវាធានារ៉ាប់រងទូទៅ និងអាយុជីវិតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា និងការធានារ៉ាប់រងទូទៅក្នុងប្រទេសឡាវ ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ គឺជាដៃគូគួរជាទីពេញចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអន្តរជាតិជាច្រើន និងជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់ដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងជាក្រុមច្រើនជាងគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ហ្វតតេ ក៏ជាជម្រើសដ៏ល្អសម្រាប់អាជីពការងារ ជាពិសេសផ្តល់ការលើកទឹកចិត្ត និងជូនរង្វាន់បុគ្គលិកដែលមានស្នាដៃ និងផ្តល់ឱកាសដល់បុគ្គលិកគ្រប់ៗរូបក្នុងការអភិវឌ្ឍអាជីពការងារតាមរយៈវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនានាទាំងក្នុង និងក្រៅស្ថាប័ន។