ថៃ ពិចារណាយុទ្ធសាស្ត្រសេវាទេសចរណ៍ស្នាក់នៅតម្លៃ 1 យប់ 1ដុល្លារ
បរទេស៖ ក្រុមម្ចាស់អាជីវកម្មពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យទេសចរណ៍របស់ប្រទេសថៃកាលពីប៉ុន្មានថ្ងៃកន្លងមកនេះបានដាក់ពាក្យស្នើសុំអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្រដ៏ថ្មីមួយដោយសង្ឃឹមថានឹងអាចទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរត្រឡប់មកកាន់ប្រទេសថៃវិញច្រើនជាមួយនឹងយុទ្ធនាការផ្តល់ការស្នាក់នៅ1យប់ 1ដុល្លារ។
យុទ្ធនាការដែលត្រូវបានគេហៅឈ្មោះថា One-night,One dollar​ គឺត្រូវបានដាក់ពាក្យស្នើសុំរួចរាល់ដោយក្រុមប្រឹក្សាជាតិទេសចរណ៍នៃប្រទេសថៃ ឬហៅកាត់ថា TCT ដោយក្នុងនោះម្ចាស់អាជីវកម្មនឹងចូលរួមផ្តល់នូវបន្ទប់មួយចំនួនរបស់ខ្លួនក្នុងតម្លៃត្រឹមតែ 1 ដុល្លារប៉ុណ្ណោះក្នុងមួយយប់ ប៉ុន្តែនៅពេលដែលរដ្ឋាភិបាលយល់ព្រមមានន័យថាបន្ទប់ទាំងនោះនឹងត្រូវរដ្ឋចូលរួមវិភាគទានក្នុងតម្លៃចន្លោះពី 3,000 បាត ឬ 32 – 96 ដុល្លារក្នុងមួយយប់ជូនត្រឡប់មកផ្ទះសំណាក់ ឬសណ្ឋាគារទាំងនោះវិញ។
យោងតាមការចេញផ្សាយរបស់ TTG Asia បានបញ្ជាក់ឲ្យដឹងថា សំណើនេះត្រូវបានដាក់បញ្ចូនទៅកាន់អជ្ញាធរទេសចរណ៍ថៃរួចរាល់ហើយដើម្បីអាចយកទៅអនុវត្តនៅក្នុងខេត្តភូកេតជាមុនសិនដែលវាគ្រោងនឹងបើកដំណើរការឲ្យភ្ញៀវទេសចរដែលបានចាក់វ៉ាក់សាំងរួចរាល់ក្នុងការធ្វើដំណើរចូលកំសាន្តវិញបានចាប់ពីខែកក្កដាខាងមុខនេះ។
ម៉្យាងទៀត ប្រសិនបើសំណើរនេះត្រូវបានអនុម័តឲ្យប្រើប្រាស់ និងទទួលបានជោគជ័យនោះ យុទ្ធសាស្ត្រមួយនេះនឹងត្រូវយកទៅប្រើប្រាស់នៅតាមតំបន់ទេសចរណ៍ទាក់ទាញសំខាន់ៗផ្សេងទៀតដូចជាកោះសាមុយ និងទីក្រុងបាងកកជាដើមផងដែរ។
ប្រទេសថៃមកដល់ពេលនេះបានទទួលរងនូវផលប៉ះពាល់ដោយសារបញ្ហាកូវីដអស់រយៈពេល 15 ខែមកហើយ។ ជាមួយគ្នានេះ ខេត្តភូកេតប្រទេសថៃក៏នឹងបើកទ្វារទទួលស្វាគមន៍ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិទាំងឡាយឡើងវិញប្រសិនបើពួកគេបានចាក់វ៉ាក់សាំងរួចរាល់ ហើយវានឹងចាប់ផ្តើមដំណើរការចាប់ពីថ្ងៃទី 1 ខែកក្កដាខាងមុខនេះ ដោយមិនចាំបាច់តម្រូវឲ្យធ្វើការឃុំខ្លួន និងចត្តាឡីស័កឡើយ ដោយក្នុងនោះខេត្តគោលដៅទេសចរណ៍ដ៏ធំមួយនេះក៏បានគ្រោងទុករួចរាល់ផងដែរក្នុងការចាក់វ៉ាក់សាំងជូនពលរដ្ឋរបស់ខ្លួនឲ្យបាន 70 ភាគរយមុនពេលការត្រឡប់វិញនៃទេសចរនេះផងដែរ៕