ទំហំពាណិជ្ជកម្មទ្វេភាគីរវាងកម្ពុជា និងកូរ៉េខាងត្បូងក្នុងរយៈពេល5ខែដើមឆ្នាំ2021កន្លងទៅនេះមានទំហំកើនឡើងដល់ជាង 301 លានដុល្លារមានកំណើនប្រមាណ 2.66 ភាគរយបើប្រៀបធៀបនឹងរយៈពេលដូចគ្នាកាលពីឆ្នាំ2020 ដោយក្នុងនោះកម្ពុជាបាននាំចេញទំនិញមានតម្លៃជាង 75 លានដុល្លារ ខណៈដែលការនាំចូលពីប្រទេសកូរ៉េវិញមានទំហំ 226 លានដុល្លារ។
សម្រាប់ទំនិញកម្ពុជាភាគច្រើនដែលធ្វើការនាំចេញជាប្រភេទផលិតផលកសិកម្ម រួមមាន ស្រូវ អង្ករ ស្វាយ និងដំឡូងមីជាដើម ហើយក្រៅពីនេះមានដូចជា សម្លៀកបំពាក់ គ្រឿងអេឡិចត្រូនិក ភេសជ្ជៈ កាបូបស្ពាយ កៅស៊ូ ឱសថ និងក្រដាសកាតុងធ្វើកេស។ ដោយឡែកផលិតផលដែលត្រូវបាននាំចូលពីប្រទេសកូរ៉េរួមមានផលិតផលផ្នែកឧស្សាហកម្ម វត្ថុធាតុដើម វាយនភណ្ឌ រថយន្តដឹក ភេសជ្ជៈ គ្រឿងអេឡិចត្រូនិក គ្រឿងម៉ាស៊ីន ផលិតផលតុបតែងផ្ទះ ឱសថ សាប៊ូ ផលិតផលប្លាស្ទិក និងសម្ភារសំណង់។
គួររំលឹកផងដែរថា កាលពីឆ្នាំ2020កន្លងទៅ ពាណិជ្ជកម្មទ្វេភាគីរវាងកម្ពុជា និងកូរ៉េខាងត្បូងមានតម្លៃសរុប 884 លានដុល្លារ ថយចុះប្រមាណ14ភាគរយធៀបទៅនឹងឆ្នាំ2019 ដោយក្នុងនោះប្រទេសកម្ពុជាបាននាំចេញផលិតផលមានតម្លៃ 317លានដុល្លារ ខណៈដែលការនាំចូលទំនិញពីប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងមានតម្លៃ 567 លានដុល្លារ។ នេះបើយោងតាមតួលេខពីសមាគមពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិកូរ៉េ។
ក្រៅពីការធ្វើពាណិជ្ជកម្មដូចដែលបានបង្ហាញជូនខាងលើនេះ ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងក៏បានបណ្តាក់ទុនវិនិយោគនៅកម្ពុជាយ៉ាងក្រាស់ក្រែលដែលមានទំហំទឹកប្រាក់រាប់ពាន់លានដុល្លារចូលទៅក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្ម សេវាកម្ម សំណង់ និងអចលនទ្រព្យផងដែរ៕