" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-pr-template post-template-templatespr-template-php single single-post postid-145718 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
កម្មវិធីកញ្ចប់ជំនួយសហគ្រិនខ្មែរ ២០២៥ ចាប់ផ្តើមទទួលពាក្យចូលរួមសម្រាប់ជុំទី១៣
ភ្នំពេញ ៖ កម្មវិធីនេះត្រូវបានអនុវត្ដជាលក្ខណៈយុទ្ធសាស្រ្ដក្នុងការគាំទ្រធុរកិច្ចថ្មី​ និងសហគ្រាសធុនតូច​ និងមធ្យម ក្នុងការអភិវឌ្ឍប្រតិបត្ដិការអាជីវកម្ម និងពង្រឹង ឬពង្រីកលទ្ធភាពចូលទីផ្សារទាំងក្នុងស្រុក និងអន្តរជាតិប្រកបដោយភាពប្រកួតប្រជែង។
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០២០ មក កម្មវិធីនេះត្រូវបានអនុវត្តចំនួន ១២ជុំរួចមកហើយ និងបានទទួលពាក្យស្នើសុំពីសហគ្រាសមកពី ២៥ រាជធានី-ខេត្ត។ សហគ្រិនខ្មែរសូមលើកទឹកចិត្តសហគ្រាសដែលនៅតាមបណ្តារាជធានី-ខេត្តទាំងអស់បន្តដាក់ពាក្យចូលរួម ជាពិសេសសហគ្រាសនៅបណ្តាខេត្ត ដែលទទួលរងផលប៉ះពាល់ពីជម្លោះព្រំដែន និងសហគ្រាសដែលអាចផ្គត់ផ្គង់អាហារកម្លាំងសម្បូរជីវជាតិ ស្រួលទុកដាក់ រក្សាទុកបានយូរ ដើម្បីទទួលបានការគាំទ្រពីរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការស្តារស្ថានភាពអាជីវកម្មឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើងវិញ។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ឈៀង វណ្ណមុនិណ្ឌ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកជានាយកប្រតិបត្តិសហគ្រិនខ្មែរ បានមានប្រសាសន៍ថា ៖
«រាជរដ្ឋាភិបាល តាមរយៈសហគ្រិនខ្មែរ បាន និងបន្ដជួយអាជីវកម្ម ជាកញ្ចប់ហិរញ្ញវត្ថុ នៅក្នុងបរិការណ៍វិបត្ដិផ្សេងៗ ដែលនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការយកទុកដាក់ខ្ពស់លើវិស័យឯកជន។ ធុរកិច្ចថ្មី និងសហគ្រាសធុន តូចនិងមធ្យម គឺជាសរស្ដម្ភសំខាន់មួយសម្រាប់កំណើនសេដ្ឋកិច្ច ដែលមានភាពបត់បែនតាមតម្រូវការទីផ្សារ និងមានកាលានុវត្តន៍ភាពខ្ពស់»។
កញ្ចប់ជំនួយនេះត្រូវបានប្រើប្រាស់ដើម្បីបង្កើនផលិតភាព តាមរយៈផលិតកម្មដែលប្រើម៉ាស៊ីន, ពង្រឹងធនធានមនុស្ស តាមរយៈវគ្គបណ្តុះបណ្តាល និងការអភិវឌ្ឍជំនាញ, និងពង្រីកលទ្ធភាពចូលទីផ្សារ តាមរយៈការអភិវឌ្ឍផលិតផលថ្មីៗ។
តាមរយៈគំនិតផ្តួចផ្តើមនេះ សហគ្រិនខ្មែរ សូមអញ្ជើញធុរកិច្ចថ្មី និងសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម ដែលមានសក្ដានុពល ដាក់ពាក្យស្នើសុំជំនួយនេះ ដើម្បីអភិវឌ្ឍអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន។
សហគ្រាសដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍អាចចូលរួមដាក់ពាក្យតាមរយៈការបំពេញកម្រងសំណួរក្នុងតំណភ្ជាប់នេះ៖​ https://forms.gle/vuLZzoM7dzWzpqTo6 ឬតាមរយៈ QR Code ដែលមាននៅខាងលើ៕