" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-finance-template post-template-templatesfinance-template-php single single-post postid-102449 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
អ្នកជំនាញណែនាំប្រជាជនឱ្យប្រុងប្រយ័ត្នចំពោះជនឆបោកបន្លំខ្លួនជាបុគ្គលិកធនាគារ និងគ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុ
អ្នកជំនាញបានលើកបន្តថា ក្រុមឆបោកខ្លះទៀតបង្កើតហ្វេសប៊ុក ផេក (Facebook Page) ក្លែងក្លាយ ដោយអះអាងថា ឱ្យខ្ចីប្រាក់ក្នុងអត្រាការប្រាក់ទាប និងខ្ចីបានលឿនជាដើម។​ ទាំងនេះគឺមធ្យោបាយឆបោករបស់ក្រុមខិលខូចប្រើប្រាស់។
អ្នកជំនាញរូបនេះ​បានលើកឡើងជាឱទាហរណ៍ថា រូបភាពដែលក្រុមឆបោកប្រើប្រាស់មានដូចជា ៖ ជនឆបោកប្រើប្រាស់រូបភាពដើរតួនាទីជាអគ្គនាយកនៃគឹ្រះស្ថាន ឬធនាគារណាមួយ ដោយអះអាងថា នៅក្នុងឱកាសដំណាច់ឆ្នាំ ឬពិធីបុណ្យផ្សេងៗ គឺមានកម្មពិធី (Promotion) ពិសេស ឬបញ្ចុះតម្លៃពិសេសសម្រាប់អតិថិជន ដូចជា បញ្ចុះតម្លៃ ៣០% នៃទឹកប្រាក់ដែលត្រូវបង់ក្នុងឱកាសពិសេសនេះ ហើយប្រសិនបើអតិថិជនចង់បានការបញ្ចុះតម្លៃនេះ ទាល់តែអតិថិជនត្រូវបង់ទៅលេខ ឬគណនីរបស់អគ្គនាយកនោះផ្ទាល់ តាមរយៈមធ្យោបាយទូទាត់ណាមួយ។ អតិថិជនមួយចំនួន នៅពេលទទួលបានព័ត៌មា​នបែបនេះ ហើយគាត់អាចងាយយល់ច្រឡំថា អគ្គនាយករូបនោះពិតជាបញ្ចុះតម្លៃមែន ដូច្នេះអតិថិជនងាយចាញ់បោកគេ។ នៅពេលបង់ផ្ទាល់ទៅលេខ ឬគណនីធនាគាររបស់អគ្គនាយកគ្រឹះស្ថាននោះ គាត់នឹងវេរលុយទៅជនឆបោកនោះតែម្តង។