A person standing in front of a store front
Description automatically generated with medium confidence
“សម្រាប់ការធ្វើអាជីវកម្មប្រចាំថ្ងៃនៃនំបញ្ចុកក្អមយក្សរបស់ខ្ញុំដូចជាមិនមានអ្វីដែលពិបាកនោះទេ ពោលគឺព្រឹកឡើងបើកទ្វារតូបគឺមានអតិថិជនមកដល់ ហើយការស្វែងរកវត្ថុធាតុដើមសម្រាប់ដាំស្ល និងគ្រឿងផ្សំផ្សេងៗដូចជាបន្លែស្រស់ ត្រី សាច់ ជាដើមក៏មានភាពងាយស្រួល ព្រោះមានម៉ូយដែលជាអ្នកលក់នៅផ្សារនេះស្រាប់​ គ្រាន់តែទូរស័ព្ទទៅប្រាប់ពួកគាត់ គឺគាត់យកមកដាក់ឱ្យដល់តូបតែម្ដង ពោលគឺមិនចាំបាច់ពិបាកទៅរកទិញនៅឯណានោះឡើយ”
A person standing in a kitchen
ជាមួយនឹងភាពងាយស្រួលក្នុងការប្រកបអាជីវកម្មនំបញ្ចុកក្អមយក្សដែលកំពុងទទួលបានការគាំទ្រយ៉ាងច្រើនពីសំណាក់អតិថិជនទូទៅនេះ លោក ឈុន ចិន្តា ក៏បានបង្ហាញពីភាពរីករាយផងដែរ ដែលក្រៅពីអាចរកបានចំណូលគួរសមសម្រាប់ផ្គត់ផ្គង់ជីវភាពគ្រួសារបានយ៉ាងប្រសើរនោះ ផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខបានបំពេញក្ដីស្រមៃរបស់លោកដែលចង់បើកអាជីវកម្មមួយនេះជាយូរណាស់មកហើយ ប៉ុន្តែមិនអាចមានលទ្ធភាពដំណើរការបានដោយសារតែតម្លៃជួលទីតាំងថ្លៃពេក ប៉ុន្តែពេលនេះអាជីវកម្មដែលលោកប្រាថ្នាត្រូវបានលេចចេញជារូបរាងហើយ។
ជាមួយគ្នានេះ លោក ចិន្ដា ក៏បានប្រាប់ពីគោលបំណងទៅថ្ងៃអនាគតផងដែរ ដោយលោកចង់ពង្រីកអាជីវកម្ម នំបញ្ចុកក្អមយក្សឱ្យបានធំទូលាយ និងមានសាខាបន្ថែម រួមជាមួយនឹងការបង្កើតប្រភេទទឹកសម្លរថ្មីៗឱ្យបាន៤មុខ​ សម្រាប់បំពេញតម្រូវការ និងចំណង់ចំណូលចិត្តរបស់អតិថិជន។ ជាចុងក្រោយ លោក និងក្រុមគ្រួសារក៏សូមអរគុណដល់អតិថិជនដែលតែងតែគាំទ្រដល់ «នំបញ្ចុកក្អមយក្ស» ជាពិសេស គណៈគ្រប់គ្រងផ្សារបោះដុំឃ្លាំងរំសេវថ្មីសែនសុខ ដែលបានជួយបំពេញក្ដីស្រមៃរបស់លោក៕