រាជរដ្ឋាភិបាលគ្រោងចំណាយទុន ១០០០លានដុល្លារទៀត វិនិយោគ និងអភិវឌ្ឍន៍តំបន់កំពង់ផែព្រះសីហនុ នៅត្រឹមឆ្នាំ២០២៩
ព្រះសីហនុ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិបាលគ្រោងវិនិយោគ និងអភិវឌ្ឍន៍កំពង់ផែខេត្តព្រះសីហនុ នៅជំហានទី៣ ជិត ១ពាន់លានដុល្លារ នៅត្រឹមឆ្នាំ២០២៩ ខាងមុខនេះ ស្របទៅតាមផែនការមេដែលបានគ្រោងទុក។ ការលើកឡើងរបស់សម្ដេចធិបតីនាយករដ្ឋមន្រ្ដីបែបនេះ ក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារសិក្សា អគារស្នាក់នៅរបស់គ្រូបង្រៀន ទីចាត់ការ និងអគារកាត់ដេរ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន វាលរេញ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥។
ជាមួយគ្នានោះដែរ សម្តេចធិបតីនាយករដ្ឋមន្រ្ដី ក៏បានអះអាងដែរថា នៅក្នុងជំហានទី១ មានការពង្រីក ពង្រឹងខេត្តព្រះសីហនុ ហើយកាលពីឆ្នាំកន្លងទៅ សម្ដេចធិបតីក៏បានអញ្ជើញសម្ពោធកំពង់ផែនៅខេត្តព្រះសីហនុ ដោយចំណោយថវិកាជាង ២០០លានដុល្លារ ជាឥណទានសហការជាមួយជប៉ុន។ ដូច្នេះ នៅសល់ ២ដំណាក់កាលទៀតជាង  ៦០០លានដុល្លារ រាជរដ្ឋាភិបាល មានការវិនិយោគធំណាស់ ទៅលើកំពង់ផែខេត្តព្រះសីហនុ ដោយមិនត្រឹមតែជាផែអន្ដរជាតិនោះទេ តែរៀបចំតំបន់ភស្ដុភារកម្ម ដើម្បីបម្រើវិស័យដឹកជញ្ជូន។