បញ្ហាទឹកនៅលើពិភពលោកក្នុងតំបន់មួយចំនួនបានក្លាយជារឿងដ៏ស្មុគ្រស្មាញ និងពិបាករកដំណោះស្រាយបំផុត ដោយក្នុងនោះយោងតាមការរកឃើញរបស់អង្គការសុខភាពពិភពលោក WHO បានបង្ហាញថា ពលរដ្ឋប្រមាណជា២ពាន់លាននាក់កំពុងរស់នៅតាមតំបន់ដែលខ្វះខាតទឹកប្រើប្រាស់ខ្លាំងបំផុត។
នៅក្នុងរបាយការណ៍មួយរបស់យូអិន (UN) ក៏បានស្រាវជ្រាវរកឃើញថា នៅត្រឹមឆ្នាំ២០៣០ខាងមុខនេះពិភពលោកនឹងប្រឈមមុខទៅនឹងកង្វះទឹកស្អាតប្រើប្រាស់ដល់ទៅ៤០ភាគរយដែលទាំងនេះនឹងក្លាយទៅជាកត្តាជះឥទ្ធិពលខ្លាំងបំផុតសម្រាប់កិច្ចការងារអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច ជាសកល ព្រមទាំងកិច្ចការងារកាត់បន្ថយភាពក្រីក្រផង។
ក្នុងចំណោមវិធីសាស្ត្រជាច្រើនដែលអ្នកវិទ្យាសាស្ត្របានខិតខំក្នុងការចូលរួមដោះស្រាយគេសង្កេតឃើញមានបច្ចេកវិទ្យាដ៏អស្ចារ្យម្យ៉ាងមានទំហំប៉ុនទូកុងទីន័រដែលមានសមត្ថភាពក្នុងការទាញយកទឹកចេញពីបរិយាកាសផលិតបានជាទឹកស្អាតសម្រាប់ប្រើប្រាស់បានយ៉ាងងាយ ហើយអាចផ្គត់ផ្គង់គ្រប់គ្រាន់សម្រាប់សហគមន៍តូចៗ ឬសូម្បីតែមន្ទីរពេទ្យ និងទីកន្លែងចាំបាច់ជាច្រើន។
Phantor ជាបច្ចេកវិទ្យាបំប្លែងចំហាយទឹកពីក្នុងបរិយាកាសទៅជាទឹកស្អាតដែលអាចប្រើប្រាស់បានរហូតទៅដល់ ១០ ០០០លីត្រជារៀងរាល់ថ្ងៃ។ ដំណើរការងាយៗនៅពេលដែលម៉ាស៊ីនចល័តមួយនេះដំណើរការចំហាយទឹកត្រូវបានស្រូបយក និងបំប្លែងវាទៅជាវត្ថុរាវតាមរយៈប្រព័ន្ធធ្វើឲ្យត្រជាក់ដែលអាចដំណើរការបានដោយថាមពលទទួលបានពីបន្ទះសូឡាដែលនៅជាប់ជាមួយគ្នា។
ទឹកដែលប្រមូលបានត្រូវបានបញ្ជូនឲ្យឆ្លងកាត់បច្ចេកវិទ្យា Carbon filters ដើម្បីទាញយកសារជាតិពុលកាបូនឌីអុកស៊ីត ហើយបន្ទាប់មកទៅឆ្លងកាត់ប្រព័ន្ធសម្លាប់មេរោគដោយកាំរស្មី UV មុនពេលដែលវាត្រូវដាក់បន្ថែមសារធាតុរ៉ែ និងចុងក្រោយគឺប្រព័ន្ធសម្លាប់មេរោគ។ គួរឲ្យដឹងដែរថា Phantor អាចមានទំហំតូចចល័តបានងាយស្រួល ឬទំហំធំបំផុតប៉ុនទូកុងទីន័រដែលអាចយកទៅប្រើប្រាស់នៅតាមតំបន់ដាច់ស្រយាល តំបន់ខ្វះខាតទឹកខ្លាំង និងអាចជួយដោះស្រាយបញ្ហាទឹកបានយ៉ាងមានប្រសិទ្ធភាពបំផុត៕