ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី (ខេមបូឌា) ម.ក បានសម្ពោធដាក់ឲ្យដំណើរការសេវាធនាគារព្រីមៀរ
រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ – ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី (ខេមបូឌា) ម.ក មានកត្តិយសសម្ពោធដាក់ឲ្យដំណើរសេវាធនាគារព្រីមៀររបស់ខ្លួន​នៅក្នុងកម្មវិធីជួបជុំជាឯកជននៅទីតាំងធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា​ សាខាខណ្ឌចំការមន កាលពីថ្ងៃទី២៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤។
ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា សាខាខណ្ឌចំការ បានរៀបចំនូវកម្មវិធីជូបជុំពិសារតែពេលរសៀលដ៏អស្ចារ្យក្នុងការសម្ពោធដាក់ឲ្យដំណើរជាផ្លូវការនូវសេវាធនាគារព្រីមៀររបស់ខ្លួន។ កម្មវិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅដោយមានការចូលរួមពីភ្ញៀវកត្តិយសលំដាប់វីអាយភីរបស់ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា រីករាយជាមួយនឹងការពិសារតែសំណេះសំណាល និងទស្សនាការសំដែងវីយូឡុងបែបក្លាសិកដ៏ពិសេស​ រួមនិងការបង្ហាញពីការវិវឌ្ឍរបស់ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា ជាមួយការផ្តល់ជូនផ្សេងៗសម្រាប់អតិថិជនជាវីអាយភី។
សេវាធនាគារព្រីមៀរផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មធនាគារជាលក្ខណៈឯកជនសម្រាប់អតិថិជនលំដាប់វីអាយភី។
លោក Nguyen Anh Khanh នាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា “សេវាធនាគារព្រីមៀររបស់ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី នៅក្នុងប្រទេសវៀតណាមបានទទួលភាពជោគជ័យដ៏អស្ចារ្យក្នុងការស្វែងយល់ពីតម្រូវការរបស់អតិថិជន ដើម្បី​រៀបផលិតផលនិងសេវាកម្មអោយសាកសមទៅនឹងតម្រូវការអោយប្រសើរបំផុត។ ជោគជ័យនេះ​ បានជម្រុញឲ្យធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា  ដាក់ចេញនូវការផ្តល់ជូនសេវាកម្មដ៏ល្អឥតខ្ចោះមួយនេះជូនដល់អតិថិជនរបស់យើងនៅក្នុងទីផ្សារប្រទេសកម្ពុជា។
លោក Nguyen Anh Khanh នាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា
ចំណុចសំខាន់នៃសេវាកម្មថ្មីនេះ គឺបុគ្គលិកប្រធានផ្នែកទំនាក់ទំនងព្រីមៀរដែលត្រូវបានរៀបចំជាពិសេសសម្រាប់ផ្តល់សេវាកម្មជូនដល់អតិថិជនធ្វើយ៉ាងណាជួយអតិថិជនអោយសម្រេចគោលដៅហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេ។ អតិថិជនព្រីមៀរឥឡូវនេះនឹងទទួលបានលេខគណនីពិសេសវីអាយភីដែលមានតម្លៃរហូតដល់ 3,000 ដុល្លារអាមេរិដោយឥតគិតថ្លៃ ការផ្តល់អត្រាការប្រាក់ជាពិសស ការប្រើប្រាស់កន្លែងសម្រាកនៅព្រលានយន្តហោះជាច្រើនកន្លែងទូទាំងសកលលោក អត្រាផ្ទេរប្រាក់ក្រៅប្រទេសពិសេស រួមនឹងការប្រើប្រាស់សេវាកម្មធនាគារតាមប្រព័ន្ធឌីជីថលទំនើប។
លោក ហ៊ឹម ភារម្យ ដែលជានាយកផ្នែកសេវាកម្មបុគ្គល របស់ធនាគារ អ៊ឹមប៊ី ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា “ការផ្តល់ជូនដែលបានរៀបរាប់ខាងលើនេះគឺជាចាប់ផ្តើមរបស់សេវាធនាគារព្រីមៀរក្នុងគោលបំណងផ្តល់នូវបទពិសោធន៍ធនាគារទៅកាន់អតិថិជនអោយ​បានល្អថែមមួយកម្រិតទៀត។ យើងបន្តប្តេជ្ញាក្នុងការផ្តល់ជូននូវអ្វីពិសេសបន្ថែមទៀតដើម្បីអោយអតិថិជនរបស់យើងទទួលបាននូវបទពិសោធដ៏អស្ចារ្យសម្រាប់អតិថិជនព្រីមៀររបស់យើង” ។