• សំណងលើការបាត់បង់អាយុជីវិតបណ្តាលមកពីគ្រោះថ្នាក់ និងជំងឺ
• ប្រាក់ឧបត្ថមសម្រាប់គ្រូសារ
លោក គា បូរាណ ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អេ អឹម ខេ ភីអិលស៊ី បានគូសបញ្ជាក់ពីកិច្ចសហការអស់មួយទសវត្សរ៍ជាមួយក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ យ៉ាងដូច្នេះថា៖ «អេ អឹម ខេ ជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេ និងមានទំនួលខុសត្រូវខ្ពស់ និងបានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុដ៏ចម្រុះជូនដល់អតិថិជន និងគ្រួសារនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ដើម្បីឱ្យពួកគាត់សម្រេចបានទៅតាមសេចក្តីត្រូវការជាក់ស្តែងក្នុងជីវភាពប្រចាំថ្ងៃ។ ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ និងអេ អឹម ខេ បានកំណត់យកនូវស្តង់ដារមាសមួយនៃដៃគូអាជីវកម្មប៊ែងកាសួរេននៅក្នុងប្រទេស ដោយផ្តល់នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ស័ក្ដិសមទៅនឹងតម្រូវការជាកត្តាធ្វើឱ្យជីវភាពរបស់អតិថិជនកាន់តែប្រសើរ។ ការ​សហការគ្នារវាងក្រុមហ៊ុនទាំងពីរកាលពីឆ្នាំ ១០ ឆ្នាំមុនគឺជារឿងដ៏ត្រឹមត្រូវបំផុត។  ១០ ឆ្នាំនៃមោទនភាពដែលក្រុមហ៊ុនទំាងពីរបានធ្វើ ហើយនិងកំពុងបន្តរួមគ្នាធ្វើដើម្បីផលប្រយោជន៍ប្រជាជនកម្ពុជា គឺផ្តល់ការការពារ ជាពិសេសធានាសុវត្ថិភាព​ហិរញ្ញវត្ថក្នុងគ្រាដែលពួកគាត់ត្រូវការបំផុត»។
«១០ឆ្នាំនៃការចាប់ដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេនជាមួយ អេ អឹម ខេ  និងក៏ជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេនដំបូងរបស់ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ ផងដែរ។ មួយទសវត្សរ៍មកនេះយើងបានផ្តល់ជូនបណ្ណសន្យាធានារ៉ាប់រងចំនួន ២.៤ លានបណ្ណជូនអតិថិជនកម្ចីរបស់អេ អឹម ខេ និងបានបង់សំណងជូនអតិថិជនចំនួន ៧១ ០០០ នាក់ជាមួយនឹងទឹកប្រាក់ជាង ៦លានដុល្លារអាម៉េរិក។ យើងជាស្ថាប័នដែលចាប់ដៃគូដំបូងៗគេសម្រាប់អាជីវកម្មប៊េងកាសួរេននៅកម្ពុជា» ។ នេះជាការគូសបញ្ជាក់ប្រកបដោយមោទនភាពរបស់ លោក យក់ ចំរើនប្ញទ្ធិ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ អ៊ិនសួរឹនស៍ (ខេមបូឌា)។
លោក ចំរើនប្ញទ្ធិ បានបន្តយ៉ាងដូច្នេះថា៖ «ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងដែលបានត្រួសត្រាយផ្លូវអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេនជាមួយគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អេ អឹម ខេ យើងបានជំរុញអត្រានៃការជ្រៀតចូលធានារ៉ាប់រងក្នុងសេដ្ឋកិច្ចជាតិ ផ្តល់នូវសេវាកម្មអតិថិជនប្រកបដោយទំនុកចិត្ត មានប្រណិតភាពនៃផលិតផល ជាមួយបចេ្ចកវិទ្យាដ៏ទំនើប រួមជាមួយការកំណត់យកស្តង់ដារគំរូនៃដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេនក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលចំនុចទំាងនេះបានធ្វើឱ្យ ហ្វតតេ គ្រុប ជាពិសេសក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួន គឺ ហ្វតតេ ឡាយហ្វ៍ ក្លាយជាក្រុមហ៊ុនមានចំណាត់ថ្នាក់លេខ1ក្នុងការការពារអតិថិជនច្រើនជាងគេក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតនៅកម្ពុជា»។
បច្ចុប្បន្ននេះ ក្រុមហ៊ុន ហ្វតតេ និង អេ អឹម ខេ បាននិងកំពុងទទួលបានទំនុកចិត្តពីសំណាក់អតិថិជនកម្ពុជារាប់លាននាក់តាមរយៈការផ្តល់នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុទៅតាមតម្រូវការរបស់ពួកគេ។ ផ្លែផ្កាគួរឱ្យកត់សម្គាល់ និងជាទីមោទនក្នុងរយៈពេលមួយទសវត្សរ៍កន្លងមកនេះបានប្រែក្លាយពីជំហានដំបូងដ៏រឹងមាំសម្រាប់ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរទៅជាជំនឿជាក់យ៉ាងប្រចក្សជាមួយនឹងដំណើរបន្តនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មប៊ែងកាស៊ួរេន ១០ ឆ្នាំទៅមុខទៀតឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើង។ ភាពជាដៃគូនេះនឹងក្លាយជាទំនាក់ទំនងដែកថែបក្នុងការបើកផ្លូវឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយក្នុងការផ្តល់នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុរួមគ្នាប្រកប​ដោយភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ និងមានជម្រើសដ៏សម្បូរបែបជូនដល់អតិថិជនកម្ពុជា ក៏ដូចជាក្រុមគ្រួសារជាទីស្រឡាញ់របស់
គាត់។ ក្រុមហ៊ុនទំាងពីរមានចក្ខុវិស័យ ជាមួយនឹងការបេ្តជ្ញាចិត្តរួមគ្នា​ដោយនឹងបន្តប្រែក្លាយគំរូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេនមួយនេះទៅជាលំដាប់ទីមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជានៅក្នុងអំឡុងពេល ១០ ឆ្នាំទៅមុខទៀត ៕