" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-pr-template post-template-templatespr-template-php single single-post postid-94597 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
JCI Cambodia បានរៀបចំកម្មវិធីវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី «ភាពជាអ្នកដឹកនាំ លើកទី៨» នៅខេត្តព្រះសីហនុ
សភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិកម្ពុជា (JCI Cambodia) កាលពីថ្ងៃទី២៩ ខែកញ្ញាកន្លងទៅនេះ បានរៀបចំកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាលមួយស្តីពី “ភាពជាអ្នកដឹកនាំ ” លើកទី ៨ (8th JCI Cambodia Leadership Academy) ក្រោម Theme “Shape the Future”។
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលអ្នកដឹកនាំលើកទី៨នៅឆ្នាំនេះ មានរយៈពេល ២យប់ ៣ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៩ ខែកញ្ញា រហូតដល់ថ្ងៃទី០១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសណ្ឋាគារ Sea Breeze ក្រោមអធិបតីភាព លោក លី ឧត្តម អនុប្រធានប្រតិបត្តិសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តជាតិកម្ពុជាឆ្នាំ២០២៣ ព្រមទាំងជាប្រធានដឹកនាំកម្មវិធី JCI Cambodia Leadership Academy លើកទី ៨ ដោយក្នុងនោះមានសមាជិក សមាជិកា និងសិក្ខាកាមចូលរួមប្រមាណជិត៥០នាក់។ វគ្គបណ្តុះបណ្តាលរយៈពេល៣ថ្ងៃនេះផ្តោតលើការយល់ដឹងអំពីសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តជាតិកម្ពុជា​និងជំនាញនៃភាពជាអ្នកដឹកនាំ ជំនាញនៃការរៀបចំ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ ការគ្រប់គ្រង់គម្រោង​ ការសហការជាក្រុម និងការពង្រឹងមិត្តភាពរវាងសមាជិកសមាជិការនៃសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិកម្ពុជានៃគ្រប់សាខា។
ទន្ទឹមនឹងនេះដែរ នៅថ្ងៃទី០១ ខែតុលា ពិធីបញ្ចប់វគ្គសិក្សា JCI Cambodia Leadership Academy Graduation Ceremony ក៏បានរៀបចំឡើង ដោយមានការចូលរួមជាកិត្តិយសដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីសំណាក់លោក ឃឹម ​ប៊ុនឡែន ប្រធានថ្នាក់ជាតិនៃសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិកម្ពុជាឆ្នាំ២០២៣​ និងអ្នកស្រី​​​ ស្រួ ណារិយា អតីតប្រធានថ្នាក់ជាតិសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ២០២២។ ក្នុងនោះក៏មានការផ្តល់ជូនវិញ្ញាបនបត្របញ្ចប់វគ្គសិក្សាដល់សិក្ខាកាមដែលបានបញ្ចប់ការសិក្សាដោយជោគជ័យ និងមានភាពសប្បាយរីករាយជាពន់ពេក។
គួរជម្រាបជូនថា JCI Cambodia Leadership Academy ធ្វើឡើងជារៀងរាល់ឆ្នាំ ក្នុងគោលបំណងពង្រឹង និង អភិវឌ្ឍសមត្ថភាព​យុវជនអោយក្លាយ​ជាអ្នកដឹកនាំ​ឆ្នើមសម្រាប់ពិភពលោកដែលកំពុងមានការផ្លាស់ប្តូរ (Developing Leaders for a Changing World) ដើម្បីជាប្រយោជន៍សម្រាប់យុវជនខ្លួនឯងផ្ទាល់ សម្រាប់​គ្រួសារ និងសង្គមជាតិទាំងមូល។
ដើម្បីទទួលបាន ព័ត៌មានថ្មីៗ កុំភ្លេចចូលទៅមើលទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់ JCI Cambodia https://www.facebook.com/jcicambodia?mibextid=LQQJ4d និង JCI Cambodia Leadership Academy https://www.facebook.com/jcicambodialeadershipacademy?mibextid=LQQJ4d