ក្រសួង​រៀបចំដែន​ដី នឹងរៀបចំពិព័រណ៍ ឧស្សាហកម្ម​សំណង់រយៈពេល៣ថ្ងៃនៅចុងខែ​វិច្ឆិកា​នេះ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួង​រៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម​និងសំណង់ នឹង​រៀបចំពិព័រណ៍​មួយ​ក្រោមប្រធានបទ «ឧស្សាហកម្ម​សំណង់ ផលិតភាពកម្ពុជា» នៅទីស្ដីការ​ក្រសួង​ក្នុងរយៈពេល​៣ថ្ងៃ ផ្តើមពីថ្ងៃទី២៩ ខែវិច្ឆិកា ដល់​ថ្ងៃទី០១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៥​ ។​នេះបើតាមយោងតាម​សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួង​រៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម​និងសំណង់​កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ។
បើតាម​ក្រសួងដែនដី​បានបញ្ជាក់ថា កម្មវិធីតាំងពិព័រណ៌នេះ មានគោលបំណងផ្សព្វផ្សាយ និងលើកស្ទួយផលិតផលសំណង់ សម្ភារៈសំណង់ និងបរិក្ខារសំណង់ក្នុងស្រុក ការសិក្សាស្រាវ​ជ្រាវ​និងការអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ រួមទាំងលើកកម្ពស់ទីផ្សារនិងការអភិវឌ្ឍឧស្សាហកម្មសំណង់ ដែលមានការចូលរួមសហការតាំងពិព័រណ៍ដោយភាគីពាក់ព័ន្ធជាច្រើនដូចជាក្រុមហ៊ុន​សាងសង់ ក្រុមហ៊ុនសិក្សាគម្រោងប្លង់ ក្រុមហ៊ុនត្រួតពិនិត្យនិងបញ្ជាក់សំណង់ ក្រុមហ៊ុនផលិត ផ្គត់ផ្គង់ និងចែកចាយផលិតផលសំណង់ សម្ភារៈសំណង់ បរិក្ខារសំណង់ ឧបករណ៍និងគ្រឿងចក្រសំណង់ សមាគមអ្នកសាងសង់កម្ពុជា សមាគមអ្នកអភិវឌ្ឍលំនៅឋាននៅកម្ពុជា សមាគមអ្នកអភិវឌ្ឍអចលនវត្ថុ ធនាគារ គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង គណៈវិជ្ជាជីវៈនិងគ្រឹះស្ថានឧត្តមសិក្សាក្នុងវិស័យសំណង់ និងដៃគូជាច្រើនផ្សេងទៀត។
នៅក្នុង​ពិព័រណ៍នេះ ក៏នឹង​មានការ​ចូលរួមពីបណ្ដាក្រុមហ៊ុន​សំណង់ ក្រុមហ៊ុនសាងសង់ ក្រុមហ៊ុនលក់​សម្ភារៈសំណង់ និងក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់សេវាកម្ម​ប្រឹក្សា​អចលនទ្រព្យ​ ភ្នាក់ងារអចលនវត្ថុ​ សមាគមអ្នក​សាងសង់​កម្ពុជា សមាគមអ្នកវាយតម្លៃ និងភ្នាក់ងារអចលនវត្ថុកម្ពុជា ក៏ដូចជា​ក្រុមហ៊ុនពាក់ព័ន្ធជាច្រើនទៀត ។​
ក្រសួង​រៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម​និងសំណង់ សង្ឃឹមថា ព្រឹត្តិការណ៍នេះ មានការចូលទស្សនា​ច្រើនកុះករពីនិស្សិត​ បណ្ដា​អ្នកស្វែងរក​សេវាកម្ម និងផលិតផល​ក្នុងវិស័យសំណង់ នៅក្នុងប្រទេស​កម្ពុជា ៕