២. សាលាកបត្រ​ដីឡូតិ៍ និង​ប្លង់ទីតាំង​អគារ​នៅក្នុង​ដីឡូតិ៍​
៣. ប្លង់ និងគម្រោង​ស្ថាបត្យកម្មវិស្វកម្ម
៤. អត្តសញ្ញាណ​ប័ណ្ណ​សម្គាល់​ជាជនជាតិ​ខ្មែរ​របស់អ្នកស្នើសុំ
៥. ពាក្យសុំ​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់​ដោយ​មាន​ហត្ថលេខា​របស់​ម្ចាស់ដី និងអ្នក​ធ្វើ​គម្រោង។ (សំណុំ​លិខិត​ពាក្យ​សុំ​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់​ទាំងអស់​ត្រូវ​ធ្វើឡើង​ជាភាសាខ្មែរ ហើយ​អត្ថបទជាភាសា​អង់គ្លេស និងភាសា​បារាំង​អាច​ផ្តល់​ភ្ជាប់ជាមួយនឹង​លិខិត​នេះបាន) ។
អាជ្ញាធរ​ដែល​មាន​សមត្ថកិច្ច​ក្នុងការ​ចេញ​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់មានចំនួន ០៣ថ្នាក់។ ទី​១៖ ក្រុង ខណ្ឌ ស្រុក ចំពោះ​សំណង់​ដែលមានផ្ទៃក្រឡា​កម្រាល​សំណង់​សរុប​តូច​ជាង​ ឬ​ស្មើ​៥០០ម៉ែត្រការ៉េ។ ទី២៖ គឺថ្នាក់​រាជធានី​ ខេត្ត​ ចំពោះសំណង់​ដែល​មាន​ផ្ទៃ​ក្រឡា​កម្រាល​សំណង់​ធំជាង ៥០០ ម៉ែត្រការ៉េ ដល់​៣០០០ ម៉ែត្រ​ការ៉េ។ ទី៣៖ គម្រោង​សាងសង់​ដែលមានផ្ទៃក្រឡា​កម្រាល​សំណង់​ធំ​ជាង ៣០០០​ម៉ែត្រ​ការ៉េ ត្រូវមក​សុំ​ការអនុញ្ញាត្ត​សាងសង់​នៅ​ក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម និង​សំណង់​ផ្ទាល់​តែម្តង។
យោង​តាម​អនុក្រឹត្យ​ខាងលើ​ រយៈពេល​សម្រាប់​ពិនិត្យ​សំណុំ​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់​ ត្រូវបានកំណត់​ត្រឹម​ ៤៥ថ្ងៃនៃ​ថ្ងៃ​ធ្វើការ ។ រយៈពេល​នេះ គិត​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ដែលរាល់​លិខិត​​ស្នាម ភ្ជាប់ជាមួយនឹងពាក្យ​សុំ​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់​បានបំពេញ​សព្វគ្រប់ ។ នៅចុង​រយៈពេលកំណត់នេះ អ្នក​ស្នើសុំ​នឹង​ទទួលបាន​ដំណឹង​អំពីសេចក្តី​សម្រេច​ជាលាយលក្ខអក្សរ ស្តីពី​ ការអនុញ្ញាត​ ការមិនអនុញ្ញាត ឬការ​អនុញ្ញាត​ដែរ​តែ​ស្នើសុំ​ឱ្យ​កែសម្រួល​បន្ថែម។
ស្រប​គ្នា​​នេះ​ដែរ​ បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋទាំង​អស់​គួរគប្បី​ស្វែង​យល់ និង​អនុវត្ត​ឱ្យ​បាន​ខ្ជាប់​ខ្ជួន​ទៅតាម​នីតិ​វិធី​ខាងលើ​ ដោយ​ហេតុ​ថា​ រាល់​សំណង់​ដែលបាន​ចាប់ផ្តើម​ដោយ​មិនមាន​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់​ពីអា​ជ្ញាធ​រ​មាន​សមត្ថកិច្ចនឹងត្រូវ​ចាត់ទុក​ជាបទល្មើស ហើយការដ្ឋាន​សាងសង់​នឹងត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់​ជាបន្ទាន់។
លើសពីនេះ បុគ្គល​ដែលបាន​ប្រព្រឹត្តល្មើស​នឹងបទបញ្ជា​របស់មន្រ្តី​មានសមត្ថកិច្ច​នឹងត្រូវ​ជាប់​ចោទ​ហើយ​ឧបករណ៍​ទាំងអស់នៅក្នុង​ការដ្ឋាន​នឹងត្រូវបាន​រឹបអូស និងអាច​រងការ​ពិន័យ​អន្តរការណ៍​ថែម​ទៀត​ផង។ (យោង​តាម​មាត្រា​២៤ នៃ​អនុក្រឹត្យ​លេខ៨៦ អនក្រ.បក ស្តីពី​លិខិត​អនុញ្ញាត​សាងសង់​ចុះ​ថ្ងៃ​ទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ​១៩៩៧ និង​យោង​តាម​ប្រកាស​អន្តរក្រសួង​ស្តីពី​ នី​តិ​វិធី​និង​បែបបទ​នៃការធ្វើអធិការកិច្ច​សំណង់​លេខ ១១៨ប្រក/​ដ.ន.ស.កយ​ ចុះ​ថ្ងៃទី​០២ ខែសីហា ឆ្នាំ​២០១៩)៕