" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-real-estate-template post-template-templatesreal-estate-template-php single single-post postid-97423 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ ធានា​សុវត្ថិភាព​ចំពោះ​វិនិយោគិនចិន​ដែល​មក​វិនិយោគក្នុងខេត្ត​
ភ្នំពេញ ៖​ អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ ថ្លែងពីការធានា​សុវត្ថិភាព​ចំពោះ​វិនិយោគិនចិន​ដែលមានបំណង​មក​វិនិយោគនៅក្នុងខេត្តដែលកំពុងមានសក្ដានុពល ប្រកបដោយទំនួលខុសត្រូវខ្ពស់។ ការថ្លែងរបស់លោកអភិបាលខេត្ត គួច ចំរើន ត្រូវបានធ្វើឡើងនៅក្នុង​វេទិកា​ជំរុញ​ឧស្សាហកម្ម​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ខេត្ត​ជាំង​ស៊ូ​ ប្រទេស​ចិន កាលពីថ្ងៃដើម​សប្ដាហ៍កន្លងទៅ​នេះ
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន បានមានប្រសាសន៍​បន្តថា ខេត្តព្រះសីហនុ​ ត្រូវ​បានរាជរដ្ឋាភិបាល​កំណត់​ជា​តំបន់ប៉ូល​សេដ្ឋកិច្ច​ពិសេស ហើយ​រដ្ឋបាល​ខេត្តក៏បានកំណត់​ទីតាំង​ដី​សម្រាប់​វិនិយោគ​ទៅតាមសក្ដានុពល​នៃការ​វិនិ​យោគ ដូចជា​តំបន់​ណា​ត្រូវ​វិនិ​យោ​គ​លើ​សណ្ឋាគារ តំបន់​ណា​ត្រូវ​វិនិយោគ​លើ​លំនៅឋាន ឧស្សាហកម្ម ពាណិជ្ជកម្ម​ជាដើម ។​ ការ​បែងចែក​កំណត់​ប្រភេទដីទៅតាម​ប្រភេទ​នេះ​គឺ​ស​ម្រួ​ល​​ដល់វិនិយោគិន​ក្នុងកា​រស្វែងទីតាំង​​វិនិយោគទៅលើ​គម្រោងរបស់ពួកគេ ។
លោក ​ជា កុកហុង នាយក​គម្រោង​អង្គភាពគ្រប់គ្រង​គម្រោង​រៀបចំផែនការ​មេ​ ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍​ប្រែក្លាយ​ខេត្ត​ព្រះ​​សីហនុ ទៅជា​តំបន់​សេដ្ឋកិច្ច​គំរូ​ពហុ​បំណង​ ក៏បាន​មានប្រសាសន៍​នៅ​មុខ​​វិនិយោគិន​ចិន​ខេត្តជាំងស៊ូ​ ឱ្យ​ដឹ​​ង​ថា​ ខេត្តព្រះសីហនុ​ជាខេត្ត​ដែលមានភាព​ទាក់ទាញ​លើ​ការ​វិនិយោគ ជាពិសេស​វិស័យ​អចលនទ្រព្យ​ ។
នៅក្នុងឱកាសជាមួយគ្នានេះដែរ ប្រធាន​សហព័ន្ធឧស្សាហកម្ម និងពាណិជ្ជកម្មខេត្តជាំង​ស៊ូ លោក លាវ ចុង​ បានសន្យា​ថា​ នឹង​ជំរុញ​វិនិ​យោ​គិន​​ចិនឱ្យ​សិក្សា​ស្វែងរក​ការ​វិនិយោគ​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា ​ជាពិសេស​នៅ​ក្នុង​​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ ខណៈដែល​ច្បាប់​​វិនិយោគ​ថ្មីរបស់ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ក៏បានជួយ​សម្រួលដល់​វិនិយោគិន​បរទេស​ជាច្រើន ដូច្នេះ​​នេះគឺជាឱកាស​ដ៏ល្អ​សម្រាប់​វិនិយោគិន​ចិន​​ដែលចង់មកវិនិយោគ​នៅកម្ពុជា ។
បើតាម​ឯកឧត្តម ​ឡុង ឌីម៉ង់ អ្នកនាំពាក្យ​រដ្ឋបាលសាលា​ខេត្តព្រះសីហនុ បានឱ្យដឹងនាពេលកន្លងមកថា រដ្ឋ​បា​ល​ខេត្តព្រះសីហនុ​បាន និងកំពុង​រៀបចំក្រុមការងារ​សម្របសម្រួល​ ទាក់ទា​ញ​​អ្នកវិនិយោគក្នុង ​និ​ង​ក្រៅ​ប្រ​ទេស​ ដើម្បីចូលមក​បណ្ដាក់ទុនវិនិយោគ​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជាឱ្យ​បាន​កាន់តែច្រើន​ឡើង​បន្ថែមទៀត ហើយសម្រាប់អគារ​ដែលជាប់គាំង​នាពេលកន្លងមក​ក៏​ត្រូ​វ​បាន​រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ​កំពុ​ងដោះស្រាយ ​​និង​ខ្លះទៀត​កំពុង​ស្វែងរក​ដៃគូ​វិនិយោគ​បន្តលើអគារ​ជាប់គាំង​ទាំង​នោះឱ្យដំណើរ​ទៅមុខ​ជា​បន្តបន្ទាប់ ៕