ក្រុមហ៊ុនបច្ចេកវិទ្យា Momentum Works របស់សិង្ហបុរី និងក្រុមហ៊ុនទូទាត់លុយតាមឌីជីថល Qlub បានសហការគ្នាក្នុងការស្រាវជ្រាវ និងវាស់វែងទៅលើទំហំទីផ្សារនៃការចំណាយលុយរបស់ពលរដ្ឋក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ទៅលើភេសជ្ជៈទទួលទានប្រចាំថ្ងៃរបស់ពួកគេ ហើយជាលទ្ធផលដែលបានរកឃើញ គិតត្រឹមតែភេសជ្ជៈតែគុជប៉ុណ្ណោះ ខ្ទង់ចំណាយដែលពលរដ្ឋអាស៊ីអាគ្នេយ៍បានចំណាយជាប្រចាំឆ្នាំគឺមានរហូតទៅដល់៣៦៦០លានដុល្លារខណៈដែលពលរដ្ឋឥណ្ឌូនេស៊ីគឺជាអ្នកចំណាយខ្លាំងជាងគេ ឬប្រមាណជា១៦០០លានដុល្លារជារៀងរាល់ឆ្នាំ។
ពលរដ្ឋថៃដែលយើងធ្លាប់ដឹងហើយថាជាអ្នកពូកែច្នៃភេសជ្ជៈប្រភេទនេះគឺស្ថិតនៅក្នុងចំណាត់ថ្នាក់ទី២ដែលបានចំណាយប្រមាណជា៧៤៩លានដុល្លារជាមួយនឹងទីតាំងហាងលក់តែគុជសរុប ៣១ ០០០កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេស។ នៅលេខរៀងបន្ទាប់គឺជាពលរដ្ឋនៃប្រទេសវៀតណាមដែលបានចំណាយលុយប្រមាណជា៣៦២លានដុល្លារ និងសិង្ហបុរីលេខ៤ចំណាយប្រមាណជា៣៤២លានដុល្លារ ប៉ុន្តែសិង្ហបុរីត្រូវបានគេចាត់ទុកថាជាអតិថិជនដែលមានកម្លាំងចាយខ្លាំងជាងគេបំផុតដោយសារតែជាប្រទេសដែលមានចំនួនប្រជាពលរដ្ឋតិច ប៉ុន្តែចំណាយគិតជាមធ្យមច្រើនជាងគេ។
គួរឲ្យដឹងដែរថា ភេសជ្ជៈតែគុជគឺជាប្រភេទតែដែលបង្កើតឡើងដំបូងគេមានប្រភពមកពីកោះតៃវ៉ាន់កាលពីដើមឆ្នាំ១៩៨០ និងបានក្លាយទៅជាភេសជ្ជៈមួយប្រភេទដែលទទួលបានការពេញនិយមយ៉ាងខ្លាំងនៅទូទាំងប្រទេសចិន ហើយជាបន្តបន្ទាប់ឈានទៅកាន់តំបន់ផ្សេងទៀតនៅអាស៊ី ដោយគេអាចមើលឃើញថាវាគឺជាទីផ្សារដែលអាចរកបានប្រាក់ចំណូលរហូតទៅដល់២០ពាន់លានដុល្លារជារៀងរាល់ឆ្នាំ៕