" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-economic-template post-template-templateseconomic-template-php single single-post postid-134275 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
វិស័យទេសចរណ៍ បានរួមចំណែកផលិផលក្នុងស្រុកប្រមាណ ៩.៤% និងអ្នកមានមុខរបរការងារទេសចរណ៍ប្រមាណ៥១ម៉ឺននាក់
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងទេសចរណ៍ បានបង្ហាញស៊ូចនាករទេសចរណ៍ និងស្ថិតិទេសចរណ៍ផ្លូវការឆ្នាំ២០២៤ ជាមួយនឹងការលើកឡើងថា វិស័យទេសចរណ៍បានរួមចំណែកផលិផលក្នុងស្រុកប្រមាណ ៩,៤% ដោយក្នុងនោះមានអ្នកដែលមានមុខរបរ និងការងារជាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យទេសចរណ៍សរុបប្រមាណជាង ៥១ម៉ឺននាក់។
យោងតាមរបាយការណ៍ប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងទេសចរណ៍បានបង្ហាញថា នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៤ កន្លងទៅនេះ កម្ពុជាទទួលបានភ្ញៀវទេសចរអន្តរជាតិចំនួន ៦,៧០ លាននាក់ កើនឡើងប្រមាណ ២២,៩ភាគរយ និងបានចាក់បញ្ចូលថវិកាទៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចជាតិប្រមាណ ៣ ៦៣៧  លានដុល្លារអាមេរិក កើនឡើង ១៨, 0% ប្រៀបធៀបទៅនឹងឆ្នាំ២០២៣។