" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-real-estate-template post-template-templatesreal-estate-template-php single single-post postid-158558 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
សំណង់អគារចាស់ទ្រុឌទ្រោម អតីតសាលាបឋមសិក្សាបដិវត្តន៍ នឹងត្រូវហ៊ុំព័ទ្ធហាមចេញចូលក្នុងរយៈពេល៣០ថ្ងៃទៀត
អគារចាស់ទ្រុឌទ្រោមទាំង ៤ នោះ រួមមាន អគារសាលាបដិវត្តន៍ អគារសាលាខេមរបុត្រ សំណង់ផ្ទះខុង ស៊ាងហ៊ី និងសំណង់ផ្ទះ២ល្វែងហ្សិត។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់លោកជំទាវ សេរី សូរិយា អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានឲ្យដឹងទៀតថា ការវាយកម្ទេចអគារចាស់ទាំងនេះ នឹងចាប់ផ្តើមពីខែ កុម្ភៈ រហូតដល់ពាក់កណ្តាលឆ្នាំ ២០២៦។
បើតាមលោកជំទាវ សេរី សូរិយា អគាចាស់ទាំងអស់នេះ មានអាយុកាលចន្លោះពី ៥០ឆ្នាំ ទៅ​៧០ឆ្នាំ មានសភាពចាស់ទ្រុឌទ្រោមខ្លាំង ដែលត្រូវតែវាយកម្ទេចចោល ដើម្បីសុវត្ថិភាពប្រជាពលរដ្ឋ។