ការព្យាករចុងក្រោយរបស់ធនាគារ ពិភពលោក កំណើនរបស់រដ្ឋាភិបាលក្នុងឆ្នាំ2020 ស្មើនឹង ចុចអានបន្ត អត្ថបទដែលបានសរសេរដោយ លោក កែ ផុស #កម្ពុជារំពឹងថានឹងទទួលបានប្រាក់ ១៧៧១ នៃផលិតផលក្នុងស្រុក ដុល្លាអាមេរិកក្នុងម្នាក់ លោក កាំង តុងងី អ្នកជំនាញនិយាយពី ស្ថានភាព និង ពេលវេលាហិរញ្ញវត្ថុ អាចមានលំនឹងឡើងវិញ ស្ថានភាព និង ពេលវេលាហិរញ្ញវត្ថុ អនុប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារអេស៊ីលីដា និងជាគណៈប្រធាននាយិកាប្រតិបត្តិការ ចុចអានបន្ត អត្ថបទដែលបានសរសេរដោយ លោក កែ ផុស នៃសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា ប្រធាននាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនង លោកស្រីបណ្ឌិត សូ ផនណារី មុននឹងចង់បើកអាជីវកម្ម ក្នុងសម័យកូវីដ ទាំងអស់នេះសិន គួរពិចារណាលើចំណុច ចុចអានបន្ត អត្ថបទដែលបានសរសេរដោយ លោក ស៊ុន លី លោក សម វិទូ
ទីប្រឹក្សាឯករាជ្យនៃក្រុមហ៊ុនផ្លាស-អេជ ចុចអានបន្ត អត្ថបទដែលបានសរសេរដោយ លោក កែ ផុស លោកឧកញ៉ា លឹម ហេង អនុប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា អ្នកជំនាញសេដ្ឋកិច្ចប្រាប់ពីប្រភេទ កសិផលដែលពលរដ្ឋខ្មែរ ផ្សារនាំចេញក្នុងរយៈពេល 2-3ឆ្នាំខាងមុខ ពលរដ្ឋខ្មែរគួរបង្កើនការដាំដុះសម្រាប់