khmer Insider ជាកម្មវិធីវីដេអូឯកសារមួយដែលបង្កើតឡើងដើម្បីបំផុសគំនិតយុវជនឲ្យក្លាហានចាប់យកក្តីស្រមៃ ឬចាប់អារម្មណ៍លើការបង្កើតអាជីវកម្មថ្មីៗជាមួយគំនិត ទុន និងឱកាសទីផ្សារផ្សេងៗ
ជាពិសេស khmer Insider ចង់ជំរុញឱ្យមានកំណើនចង្វាក់ផលិតកម្ម និងសេវាកម្មបែបខ្មែរគ្រប់ទីកន្លែងដោយរីកដុះដាលកាន់តែខ្លាំងនៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា។
ទស្សនវិស័យចម្បងរបស់ Khmer Insider គឺចង់ក្លាយជាបណ្ដុំឯកសារពីធុរកិច្ច Start Up ចម្រុះ និងលំអិតស៊ីជម្រៅ នៅកម្ពុជា តាមរយៈការទស្សនាវីដេអូឯកសារដែលមានរយៈពេល១០ទៅ១៥នាទី។ ទស្សនវិស័យចម្បងរបស់ Khmer Insider គឺចង់ក្លាយជាបណ្ដុំឯកសារពីធុរកិច្ច
Start Up ចម្រុះ និងលំអិតស៊ីជម្រៅ នៅកម្ពុជា តាមរយៈការទស្សនាវីដេអូឯកសារដែលមានរយៈពេល១០ទៅ១៥នាទី។
កំឡុងពេលនៃការទស្សនា ទស្សនិកជននឹងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ ចំនួន១០ចំណុចដូចជា
តាមរយៈកម្មវិធីនេះ ក្រុមការងាររបស់យើងនឹងចុះទៅដល់គ្រប់ទីកន្លែងទាំងអស់ទាំង២៤ខេត្តក្រុង ដើម្បីស្វែងរកសហគ្រិនឆ្នើមជាច្រើនរូបដែលមានគុណតម្លៃ និងបទពិសោធន៍ផ្សេងៗគ្នាប៉ុន្តែសហគ្រិនទាំងនោះសុទ្ធតែមានគោលដៅរួមមួយចង់ឲ្យប្រជាជនកម្ពុជាមានផ្នត់គំនិតគាំទ្រនិងប្រើប្រាស់ផលិតផល និងសេវាកម្មខ្មែរដោយជឿជាក់និងគ្មានការស្ទាក់ស្ទើរ។
សម្រាប់រដូវកាលទី ១ មាន ២១វីដេអូ ស្តីពីបច្ចេកវិទ្យា បរិស្ថាន អាហារដ្ឋាន សិប្បកម្ម កសិកម្ម និងសាឡន។
សម្រាប់រដូវកាលទី ២ មាន ២៧វីដេអូ ស្តីពីការកែច្នៃ វត្ថុធាតុដើម បច្ចេកវិទ្យាកូដ
នំកញ្ចប់ និងហាងកាហ្វេ។
សម្រាប់រដូវកាលទី ៣ មាន ២៦វីដេអូ ស្តីពីការកែច្នៃចំណីអាហារ សំភារៈវត្ថុអនុស្សាវរីយ៍ រោងចក្រផលិតមនុស្សយន្ត ការដាំដុះបន្លែសរីរាង្គ និងសេវាកម្មដឹកជញ្ចូន។
-មានមហិច្ចតាចង់ជំរុញឱ្យសហគ្រិនជំនាន់ថ្មីមានការគិតឱ្យបានស៊ីជម្រៅ លើការបង្កើតអាជីវកម្ម Khmer Insider -ជំរុញឱ្យមានការបង្កើតសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម (SMEs) ឱ្យកាន់តែច្រើន និងចូលរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលដើម្បីសម្រេចគោលដៅអភិវឌ្ឍឱ្យក្លាយជាប្រទេសដែលមានចំណូលមធ្យមកម្រិតខ្ពស់នៅឆ្នាំ ២០៣០ និង
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ជា សុវណ្ណារិទ្ធិ គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏៥ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ជា សុវណ្ណារិទ្ធិ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ជា សុវណ្ណារិទ្ធិ គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏៦ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ជា សុវណ្ណារិទ្ធិ ទៅមើលអត្ថបទវិញ ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក លោក ជា សុវណ្ណារិទ្ធិ គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏៥ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ជា សុវណ្ណារិទ្ធិ ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article