ភ្នំពេញ៖ ក្រុមហ៊ុនលំដាប់អន្តរជាតិ JTI បានចូលរួមចំណែកក្នុងសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា តាមរយៈការបង់ពន្ធជូនរដ្ឋាភិបាលរាប់លានដុល្លារអាម៉េរិកក្នុង១ឆ្នាំ និងបានចូលរួមចំណែកជួយបណ្តុះបណ្តាលធនមនុស្ស ព្រមទាំងជួយសង្គមកម្ពុជាជាច្រើនទៀត។
ជាមួយនឹងវត្តមានរបស់ក្រុមហ៊ុន JTI នៅកម្ពុជា ក្រៅពីបានរួមចំណែកសេដ្ឋកិច្ចជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ក្រុមហ៊ុនក៏បានចូលរួមអភិវឌ្ឍសង្គមជាតិ និងមនុស្សជាតិផងដែរ ដូចជា ការថែរក្សាបរិស្ថានដោយការដាំកូនឈើនៅលើផ្ទៃដីប្រមាណជាង ៥ហិកតា, ការផ្តល់ជូននូវធុងទុកដាក់សំរាមដល់ក្រសួងបរិស្ថាន ការដំឡើងប៉មចម្រោះទឹកស្អាតជាង ២០ សម្រាប់ប្រជាសហគមន៍ និងផ្ទះសន្តិភាពចំនួន ១០១ ។ បន្ថែមពីនេះ JTI ក៏បានជួយបំពាក់ភ្លើងសូឡានៅតាមផ្លូវចំនួន ២០០០ឈុត និងបានជួយក្នុងសកម្មភាពបោសសម្អាតមីន១៥លានគីឡូម៉ែត្រការ៉េ ផងដែរ ។
ក្រោមសកម្មភាពចូលរួមនៅក្នុងសង្គមកម្ពុជា តាមរយៈការបង់ពន្ធក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនដំណើរការអាជីវកម្មស្របច្បាប់ ការផ្តល់ឱកាសការងារ ក៏ដូចជាសកម្មភាពមនុស្សធម៌កាលពិពេលកន្លងទៅនេះ មន្ត្រី និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាននៅតាមតំបន់ដែលក្រុមហ៊ុន JTI ចុះទៅដល់នោះ បានបង្ហាញពីក្ដីសាទរ និងថ្លែងអំណរគុណចំពោះក្រុមហ៊ុនយ៉ាងក្រៃលែង ជាមួយនឹងការជូនពរឱ្យក្រុមហ៊ុនលំដាប់អន្តរជាតិមួយនេះកាន់តែមានភាពរីកចម្រើនជាលំដាប់៕