World Bank ព្យាករណ៍ថាមនុស្សជិត ១១៥ លាននាក់
បរទេស ៖ និងវិបុលភាពឆ្នាំ២០២០ (PSPR២០២០) របស់ធនាគារពិភពលោក WORLD BANK បានបង្ហាញថា បញ្ហាកូវីដ-១៩នឹងអាចជំរុញឲ្យពលរដ្ឋប្រមាណជា ៨៨ ទៅ ១១៥ លាននាក់ ធ្លាក់ចូលទៅក្នុងបន្ទាត់ក្រីក្រខ្លាំង។ យោងតាមរបាយការណ៍ភាពក្រីក្រ
ក្នុងនោះផង ពលរដ្ឋនៅអាស៊ីខាងត្បូងគឺមានចំណែក ៦៣ ភាគរយនៃចំនួនព្យាករណ៍ខាងលើនេះ ពោលគឺពួកគេរស់នៅដោយទទួលបានប្រាក់ចំណូលទាបជាង ១.៩ ដុល្លារអាមេរិកក្នុងមួយថ្ងៃប៉ុណ្ណោះ។ តួលេខក៏អាចឲ្យយើងឃើញបានដែរថា SRI LANKA MALDIVES BANGLADESH BHUTAN NEPAL AFGHANISTAN PAKISTAN INDIA
ការប៉ាន់ស្មាននេះត្រូវបាន លើវិស័យសេដ្ឋកិច្ចជាសកល ឬ Global Economic Prospects (GEP)កាលពីខែមិថុនា ប៉ុន្តែនឹងមានការផ្លាស់ប្តូរនៅក្រោយពេលដែលរបាយការណ៍របស់ GEP នឹងចេញផ្សាយម្តងទៀតនាខែមករាឆ្នាំ២០២១ ខាងមុខ។ ឡើងផ្អែកទៅលើរបាយការណ៍ទស្សនៈ
ដោយឡែកការព្យាករណ៍ ពលរដ្ឋក្រីក្រដែលនឹងរស់នៅក្រោមសន្ទស្ស ៣.២ ដុល្លារអាមេរិកក្នុងមួយថ្ងៃ ដដែលរបស់ PSPR ២០២០ ក៏បានបង្ហាញដែរថា ការងារ ប្រាក់ចំនូល ៣.២ដុល្លា ការងារ ប្រាក់ចំនូល ៣.២ដុល្លា
#ធ្លាក់ចូលទៅក្នុងបន្ទាត់ក្រីក្រខ្លាំង
ក៏មានកើនឡើងខ្លាំង កាលពីខែមេសា ឆ្នាំនេះទៅដល់ ២៤២ ឬ ២៥៧ លាននាក់ក្នុងខែតុលា ហើយអាស៊ីខាងត្បូងដដែលចាប់យកចំណែក៧១ ភាគរយនៃចំនួនសរុបនេះ៕ ដូចគ្នាដែរគឺពី ១២៥ លាននាក់ រចនាដោយ Article